2e Luchtvaartregiment De 'Batterij Rotterdamscheweg' (2e Peloton) verging het nog slechter. De ten zuiden van Delft gelande valschermtroepen legden de opstelling van dit peloton onmiddellijk onder een krachtig mitrailleurvuur. De manschappen beantwoordden dit vuur met hun karabijnen, maar toen zij hun vijf patronen hadden verschoten, bleef sergeant Van Groen niets anders over dan zich met zijn manschappen over te geven. Op 10 en 11 mei voerden de Duitse val schermjagers de gevangenen van boerderij tot boerderij met zich mee. In de morgen van 12 mei kwam de kleine groep valschermjagers echter zelf zó in het nauw, dat zij de krijgsgevangenen liet gaan. De 'Batterij West' (4e Peloton) kon haar taak verrichten zonder daarbij door val schermtroepen te worden gehinderd. De laag overkomende transportvliegtuigen werden zonder ophouden zwaar onder vuur genomen, waarbij vijf treffers werden geboekt. Hoewel verschillende transportvliegtuigen met hun mitrailleurs de op stelling beschoten, bleef het peloton actief. Kapitein Hage, de afdelingscommandant, die - zoals is vermeld - zijn commando post had bij de 'Batterij Vetharding' (ie Peloton), realiseerde zich kort na het begin der vijandelijkheden, dat zijn pelotons hun munitievoorraad spoedig verschoten zouden hebben. Daarom stuurde hij omstreeks 4-3^ z,ijn chauffeur, de vrijwilliger R. Lam met de dienstauto naar het Kruithuis, terwijl zijn luitenant-toegevoegd, reserve eerste-luitenant van Speciale Diensten F.O. Boogaard, even later volgde met een huurauto. Ongeveer een uur later keerde vrijwilliger Lam terug en rap porteerde aan kapitein Hage, dat hij enige kisten met patronen in het Kruithuis in ontvangst had genomen en deze had afgeleverd bij de 'Batterij West' (4e Peloton). Toen hij vandaar terug wilde gaan om meer munitie te halen, was hem dit door het vuur der valschermtroepen onmogelijk gemaakt. Luitenant Boogaard viel met zijn taxi en drie kisten met patronen in handen van de vijand. In de loop van de morgen meldde hij kapitein Hage telefonisch, dat hij krijgsgevangen was gemaakt, doch had weten te ontsnappen en nu op weg was naar de 'Batterij Zwembad' (3e Peloton). Daar aangekomen, deelde hij de commandant van dit peloton mee, dat er een taxi met drie kisten met patronen op de Brasserskade stond. Dank zij het voortvarend optreden van vrijwillig landstorm-korporaal Storm van dit peloton werden de kisten omstreeks 12.00 de opstelling binnengebracht. Ook de omstandigheid dat de pelotons per geweerdragende de beschikking hadden over slechts vijf patronen, vervulde kapitein Hage met zorg. Hij slaagde er echter niet in deze voorraad op korte termijn aan te vullen. De 'Batterij Vetharding' (ie Peloton) was de gehele dag zeer actief. Zij boekte dan ook verschillende treffers op de laag overvliegende transportvliegtuigen. Om 5.56 370

NIMH | 1970 | | pagina 386