2e Luchtvaartregiment Tegen de avond had de commandant van de twee pelotons pantserwagens zijn per soneel verzameld en ondergebracht in Rijswijk. De C.-Ie Div. gaf zijn onderdelen in de namiddag de opdracht om op te rukken naar de zuidelijke rand van Delft. De C.-I4e Comp.Lu.Mitr. had omstreeks 18.00 zijn commandopost van Drievliet verplaatst naar 's-Gravenhage. Reeds vroeg in de morgen van 11 mei droeg de C.-IIe Verk.Gr. zijn technisch of ficier op om hem rapport uit te brengen omtrent de staat, waarin de vliegtuigen ver keerden. Bovendien moest deze het technisch magazijn van de hoeve 'Pongong' verplaatsen naar Rijswijk. Overigens werden zoveel mogelijk materieel en per soonlijke bezittingen - op last van de C.-Lvd.- van het vliegpark overgebracht naar Rijswijk. De vliegtuigwrakken werden niet van het landingsterrein verwijderd en de bomkraters werden niet opgevuld, zodat het terrein voor landingen onbruik baar bleef. De verschillende werkzaamheden - de onderdelen van het III-R.Gr. en het ie E.Paw. verzamelden op 11 mei namelijk ook hun bezittingen - werden her haaldelijk onderbroken door aanvallen van vijandelijke vliegtuigen. Om g^omeld- de de C.-IIe Verk.Gr. aan de C.-2 Lv.R., dat er vijf Fokker-C V'n en vijf Kool hoven FK 51'n intact waren. Zij moesten alleen nog proefdraaien. Zij zouden ech ter niet kunnen starten, omdat het landingsterrein onbruikbaar was en - op last van de C.-Lvd. - niet mocht worden hersteld. Op 11 mei kwamen er verschillende militairen, in groepjes of afzonderlijk, zich weer geleidelijk melden bij de onderdelen van de C.-III-R.Gr.in het Bezuidenhout te 's-Gravenhage. Voor zover het materieel betreft, moest het bataljon praktisch op nieuw worden uitgerust. Gelukkig werden er op het vliegpark en in de omgeving ervan voorraden aangetroffen, terwijl voorts de G.-I L.K. alle medewerking ver leende voor het verkrijgen van de nodige aanvulling. De C.-Lvd. droeg de bataljons commandant op de straten in de omgeving van zijn stafkwartier te laten bewaken. Verder ontving het bataljon geen opdrachten. De luitenant-commandant van de twee pelotons pantserwagens kreeg van de C.- Lvd. de opdracht om zich met zijn pelotons te begeven naar de Juliana van Stol berglaan en daar de omgeving van het stafkwartier van het Co.Lvd. met pantser wagens af te sluiten. De luitenant trof ook maatregelen om aanvulling te krijgen met nieuwe motor rijwielen i.v.m. het verlies van de motorrijwielen, die bij de watermolen waren ver brand, terwijl hij voorts probeerde de stukgeschoten radiateur van pantserwagen 602 te laten vervangen. Dat laatste gelukte pas op 12 mei. 's Middags haalde een deel van zijn personeel de pantserwagens 601, 603 en 605 van het vliegpark weg. Uit het Depot Cavalerie werden acht kisten met granaten voor de kanonnen ont vangen. Pantserwagen 611 maakte patrouilles naar Delft en Scheveningen. Verder ontving dit onderdeel van de C.-Lvd. geen opdrachten. 382

NIMH | 1970 | | pagina 398