2e Luchtvaartregiment Zijn vliegtuig kwam hierbij zwaar op de neus terecht, waarbij de propeller totaal werd verbogen, zodat met de no. 384 niet meer gestart kon worden. De Douglas-8A 3N, no. 385 (Scheepens - Vermeulen) werd tijdens zijn vlucht in brand geschoten en vernield, waarbij de bemanning omkwam. Het vliegtuig stortte neer op het strand bij Kijkduin. De Douglas-8A 3N, no. 387 (Jansen - Beuving) werd tijdens zijn vlucht zwaar be schoten en dusdanig geraakt, dat de linkervleugel, die in de start reeds was be schadigd, totaal afbrak. Daardoor stortte het toestel toen neer. Het kwam dicht bij Nootdorp op de grond terecht, waarbij het totaal werd vernield. De bemanning had zich bijtijds met de valschermen kunnen redden. De Douglas-8A 3N, no. 388 (Van Riemsdijk - Hagen) werd tijdens de vlucht door aanvallende Duitse jachtvliegtuigen (drie Me's 109 en twee Me's 110) in brand geschoten. Het toestel stortte neer op het landgoed 'Ter Horst'aan de Papelaan te Voorschoten, waarbij sergeant Hagen om het leven kwam. Luitenant Van Riems dijk redde zich met zijn valscherm. Het toestel werd totaal vernield. De Douglas-8A 3N, no. 389 (Hinrichs- Kentie) landde omstreeks 4.45 op het hulp vliegveld Ockenburg om opnieuw munitie in te nemen. Door de Duitse aanval op dit veld was het niet meer mogelijk om te starten. Bij een latere aanval op dit veld door Me's 109 werd de no. 389 op de grond vernield. De bemanningvan deDouglas-8 A3N, no. 390 (De Bruijn-V. Boekhout), wist tijdens de vlucht een Ju 88 te beschadigen en viel later boven 's-Gravenhage nog een ander Duits toestel aan (vermoedelijk een Ju 52)Bij Delft schoten zij vermoedelijk een Ju 52 neer, waarna hun toestel werd aangevallen door een aantal Me 110 vliegtuigen. De vlieger (De Bruijn) slaagde er in te ontkomen in de richting Rotterdam. Tussen Delft en Rotterdam ontstond motorstoring door inslaande granaatscherven van Nederlands luchtafweergeschut. Daarom besloot de vlieger een noodlanding te maken. Omdat het beschadigde landingsgestel niet meer kon worden uitgedraaid, moest hij een buiklanding maken. Hij slaagde erin zijn toestel aan de grond te zet ten in een weilandje aan de Zouteveenseweg bij Schipluiden. De Douglas-8A 3N, no. 391 (Heijen - Nijveldt) landde omstreeks 4.45 op het hulpvliegveld Ockenburg om opnieuw munitie te laden. Enige tijd later werd het vliegtuig bij een aanval op dit veld door Me's 109 op de grond in brand geschoten en vernield. De Douglas-8A 3N, no. 392 (Kuhn— Staal) moest na een hevige beschieting, waar bij de vlieger werd gewond, omstreeks 5.10 een noodlanding maken op een viaduct in de verkeersweg 's-Gravenhage - Utrecht, nabij Zoetermeer. Het toestel gleed hierbij van het viaduct af en kwam in een weiland terecht, terwijl de bemanning in een boom bleef hangen. Op de grond werd de no. 392 in brand geschoten, waar door het totaal verloren ging. De Douglas-8A 3N, no. 393 (Pauw - Ballangée) werd omstreeks 4.30 in een lucht- 390

NIMH | 1970 | | pagina 406