2e Luchtvaartregiment van de commandant van het regiment Grenadiers, die met de herovering van Ockenburg was belast. Omstreeks 10.00 kwam 3-I-R.J. (de rechter vóór-compagnie), onder bevel van re serve kapitein N.P.P.J. Roorda van Eijsinga, bij 'Bloemendaal' aan. Door hevig vuur in front, kwam de opmars voorlopig tot staan en raakte de compagnie zo danig in het terrein ten zuiden van de Monsterseweg verspreid, dat de G.C. al spoedig alle contact met zijn compagnie verloor en alleen nog de beschikking had over zijn sectie zw.mitrs. In opdracht van de B.C. kwam i-I-R.J. (de reserve-com pagnie), onder bevel van reserve kapitein E.L. van Swieten, de 3e compagnie te hulp. Om 11.00 werd bij 'Bloemendaal' contact gemaakt, waarna de beide kapi teins besloten gezamenlijk op te rukken. De sectie zw.mitrs. met de nog te be reiken onderdelen van de 3e compagnie - ging voorwaarts ten zuiden van de Mon sterseweg, terwijl de vier secties van de 1 e compagnie over een breed front langzaam oprukten door het terrein ten noorden van die weg, met de ie sectie aangeleund aan de weg. Kapitein Wijnkamp sloot zich hierbij aan. Op zijn bevel ging reserve tweede-luite nant-waarnemer E.W. Treffers (radio-officier) met vijf vrijwilligers - op gelijke hoogte met de ie sectie - voorwaarts langs de weg, terwijl kapitein Wijnkamp met de rest van zijn staf ten zuiden van de weg door het terrein de 3e compagnie volgde. Door de vele vijandelijke beschietingen raakte de groep met kapitein Wijnkamp al spoedig het verband met de 3e compagnie kwijt. Van ongeveer 12.00 tot 16.30 bleven de ie en de 3e compagnie in vuurgevechten gewikkeld met de onzichtbare vijand, die voor zijn dekking het juiste profijt wist te trekken van de mogelijkheden van het terrein. Omstreeks 14.30 was kapitein Wijnkamp met zijn adjudant, reserve eerste-luite- nant-waarnemer E.H. Vermeulen, zijn administrateur, adjudant-onderofficier-ad- ministrateur J. van Zwieten, een korporaal, vier soldaten en de radio-auto terecht gekomen in een sooit niemandsland, waar deze kleine groep toen - ongeweten - bijna recht in de armen liep van een aantal uitstekend bewapende valscherm jagers. Gelukkig werden zij door een juist passerende ordonnans van i-I-R.J. hiervoor behoed. Men vernielde gezamenlijk toen de radio-auto om deze niet on beschadigd in vijandelijke handen te laten vallen. Hierna zocht de C.-V-2 Lv.R. met zijn kleine groep de omgeving achter de voortste lijn van de oprukkende Jagers op, teneinde niet opnieuw tussen de strijdende partijen terecht te komen. Tegen 15.30 maakte kapitein Wijnkamp weer contact met de patrouille van luite nant Treffers, waarna men zich gezamenlijk op weg begaf naar de commandopost, die om 16.00 weer werd bezet Hoewel het hulpvliegveld Ockenburg zich reeds tussen 14.00 en 15.00 weer in Nederlandse handen bevond, als gevolg van een door I-R.Gr. uit noordwestelijke 394

NIMH | 1970 | | pagina 410