2e Luchtvaartregiment getracht een einde aan de onveiligheid te maken. Een groot aantal verdachte huizen werd 'uitgekamd' en er werden veertien verdachte personen gevangen ge nomen. In de loop van de morgen keerde luitenant Vermeulen uit Rijswijk terug en nam on middellijk het bevel van de adjudant-onderofficier over. De zuiveringsacties in Loosduinen duurden tot even na de middag. Aan het be schieten van Nederlandse militairen was toen een einde gekomen. De zuiverings acties werden later in de middag - tezamen met twee secties van het 2e Dep.Bat. - voortgezet in de buitenwijken van Loosduinen en in het kassengebied langs de Monsterseweg. Omstreeks 17.00 zetten twee secties van 2-II-R.Gr. en i-I-R.J. (min een sectie) uit de richting Loosduinen de aanval in op het boscomplex rond het landgoed 'Ocken- burg'. Omdat de vijand hevige tegenstand bood, besloot de C.-I-R.J. de zuiverings actie tegen het invallen van de duisternis te staken en de aanval de volgende ochtend te herhalen. In de nacht van 11 op 12 mei ontruimde de vijand echter het bedekte terrein, zodat de bezetting van de landgoederen 'Ockenburg' en 'Ocken- rode' op 12 mei tamelijk vlot veldiep. Omstreeks 11.00 was de C.-V-2 Lv.R. weer terug in zijn oude commandopost. Hij trof hier een chaos aan. De telefoonverbindingen waren onklaar gemaakt, de autobanden van de achtergelaten voertuigen waren lek gestoken, terwijl vele in ventarisstukken verspreid in de omgeving werden aangetroffen. Gedekt door een aantal uitgezette dubbelposten, ging het personeel met man en macht aan het werk. Drie van de vermisten meldden zich terug. Tegen de avond trok de C.-V-2 Lv.R. met het personeel van zijn staf terug op Loosduinen, omdat hij de toestand ter plaatse niet vertrouwde. De C.-2 Lv.R. herhaalde zijn opdracht van 10 mei 1940 om de commandopost te verplaatsen naar Schiphol en het perso neel van de Jachtgroep daar te verzamelen. Intussen waren drie vliegers van de jachtgroep met enig toegevoegd personeel op 12 mei op genoemd vliegpark bezig zich met de G I ('Wasp') vertrouwd te maken. De oudste van deze vliegers meldde de C.-2 Lv.R., 's avonds om 21.00, dat drie G I ('Wasp') vliegtuigen waarschijnlijk op 13 mei gereed zouden komen, echter zonder achterbewapening, zodat zij op genoemde datum nog niet konden worden inge zet. Op 13 mei hield het personeel van de staf van V-2 Lv.R. zich bezig met het her stellen van het automaterieel en het ordenen en inpakken van de inventaris. Buitge maakte vijandelijke motorrijwielen1 en mitrailleurs met bijbehorende munitie- 1 Er zijn door de luchtlandingstroepen 30 motorrijwielen op Ockenburg uit de Ju 52 transport- vliegtuigen geladen. 399

NIMH | 1970 | | pagina 415