2e Luchtvaartregiment voorraden werden eveneens op de auto's geladen om in voorkomend geval de ge vechtskracht van de staf te vergroten. Hoewel men op deze dag gereed kwam met de voorbereidingen voor de afmars naar Schiphol, oordeelde het Commando Ves ting Holland het vertrek niet wenselijk, in verband met de aanwezigheid van vij andelijke valschermtroepen. Op 14 mei vertrok kapitein Wijnkamp om 7.00 met zijn staf over Voorschoten naar Leiden. In laatstgenoemde plaats vernam hij, dat de route Hillegom-Haarlem-Half- weg veilig was. Tegen 12.00 werd Sloten bereikt. Na contact te hebben gezocht en verkregen met de C.-i Lv.R., betrok de C.-V-2 Lv.R. een commandopost in de hoeve 'Catharina' aan de Sloterweg in Badhoevedorp. Nog voor de nieuwe commandopost was aangesloten op het luchtverdedigings-te- lefoonnet, ontving de C.-V-2 Lv.R. het bericht, dat de gevechtshandelingen moes ten worden gestaakt. De wapens met de bijbehorende munitie werden ingenomen en opgeborgen in een tijdelijk daarvoor bestemd magazijn. Alle inspanning van de C.-2 Lv.R. en de C.-V-2 Lv.R. was vergeefs, want het neer leggen der wapens op 14 mei 1940 heeft voorkomen, dat de Jachtgroep Veldleger op Schiphol opnieuw met vliegtuigen werd uitgerust. Daarbij kwam nog, dat daar voor veel te weinig personeel van de Jachtgroep op Schiphol aanwezig was Zoals bekend is, werd bijna al het personeel van de groep in Rijswijk vastgehouden, om dat het zich daar gereed moest houden om naar Engeland te vertrekken. Slechts twee G I ('Wasp') vliegtuigen, de nos. 342 (Droste) en 343 (Steen) voerden in de morgenuren van 14 mei nog een gevechtsopdracht uit, die reeds beschreven is in hoofdstuk II, ad d, onder 'De gevechtsacties van de 4e Jachtvliegtuig Afdeling'. Het derde vliegtuig de no. 346 (Ottes) viel op het laatste ogenbik uit door een ge blokkeerd rechterwiel (zie bijlage, no. 26) In feite was aan het bestaan van de jachtgroep als vliegeenheid dus reeds een einde gekomen in de vroege morgenuren van 10 mei. Door het snelle verloop van de ge vechtshandelingen heeft zij zich daarna niet meer kunnen herstellen. c De gevechtsacties van de Ille Verkenningsgroep vanaf het vliegpark Ruigenhoek (ziedekaartennos. ioen 11 en de bijlage no. 31) De Ille Verk.Gr., onder bevel van majoor-vlieger F. Raland, was sedert 9 april 194° gestationeerd op het bij Noordwijkerhout gelegen vliegpark Ruigenhoek en had tot taak om tactisch samen te werken met de Brigades A en B. Deze brigades sloten het gebied tussen de grote rivieren ten zuiden van de Grebbe- berg naar het oosten af. Brigade A bezette de z.g. Betuwe-stelling, de oude linie 400

NIMH | 1970 | | pagina 416