2e Luchtvaartregiment het vliegterrein. De bemanning had daarna nog even een kijkje genomen boven het vliegpark Schiphol, waar volgens hun melding de gebouwen zeer ernstig waren be schadigd. Na de landing bleek, dat het vliegtuig vanaf de grond onder vuur was genomen, aangezien er zich verschillende kogelgaten in de ondervleugel bevonden en een olieleiding lekte. De bemanning had van de beschieting echter niets gemerkt. Vermoedelijk op grond van de resultaten van deze verkenning, kreeg majoor Ra land van de C.-Lvd. telefonisch de opdracht om met vijf G V vliegtuigen het vlieg terrein Valkenburg te bombarderen. Om 8.20 startte toen de volgende formatie: Fokker-C V, no. 631 (res. kapitein-wrn. C.G.R. van MarcelisHartsinck, commandant— res. sergt.-vl. G.F. Roeloffzen) Fokker-C V, no. 622. (ie It.-wrn. H. T. de Raaf- res. sergt.-vl. P.M. van Damme Fokker-C V, no. 619. res. ie It.-wrn. A.J. Eenkhoorn - res. sergt.-vl. A. van de Poest Clement Fokker-C V, no. 605. res. Ie It.-wrn. H.B.A. Hellendoorn res. sergt.-vl. F. Fopma) Fokker-C V, no. 621 res. 2e It.-wrn. A.P. de Pauw - res. sergt.-vl. A. Muller De vliegtuigen waren elk voorzien van vier bommen van 25 kg. In formatie vliegend, klommen zij naar 2 000 m hoogte. Zonder door de vijand te worden onderschept, bereikte de formatie het opgegeven doel. De afgeworpen bommen kwamen op het vliegterrein tot ontploffing tussen de vijandelijke vliegtuigen, waardoor een aantal Ju's 52 in brand vloog. Nauwelijks 20 minuten na de start waren de C V'n weer op hun basis teruggekeerd. Om nauwkeuriger gegevens te verkrijgen omtrent de toestand op het vliegterrein Valkenburg en van de omgeving daarvan, gaf de C.-Lvd. de majoor Raland tele fonisch de opdracht het terrein te laten fotograferen. Tot dit doel startten om 10.07 de volgende twee vliegtuigen Fokker-C V, no. 631 (res. kapitein-wrn. C.G.R. van Marcelis Hartsinck, commandant—res. sergt.-vl. G. van Schaik Fokker-C V, no. 621 ielt.-wrn. H. T. de Raaf-res. sergt.-vl. F. Fopma Hoewel de vlieghoogte was vastgesteld op 1 000 m, besloten de bemanningen op lage hoogte (plm. 25 m) naar Valkenburg te vliegen, teneinde zich zoveel moge- 408

NIMH | 1970 | | pagina 424