2e Luchtvaartregiment Hie Verk.Gr. Om laatstgenoemde groep te versterken had de C.-2 Lv.R. perso neel van de He Verk.Gr. overgeplaatst naar Ruigenhoek, terwijl hij sinds 11 mei alle denkbare pogingen in het weik stelde om ook enige C V'n van Ypenburg naar dat vliegpark te laten overvliegen. In de avond van 12 mei stond het voor de C.-2 Lv.R. dan ook vast, dat voor de vol gende dag geen vluchten meer mochten worden opgedragen aan de uitgeputte en materieel zo verzwakte Ille Verk.Gr. Ook konden geen vluchten meer worden op gedragen aan de Ie Verk.Gr., die - zoals bekend is - zich in de namiddag van 12 mei en in de nacht van 12 op 13 mei van het vliegpark Middenmeer moest ver plaatsen naar het vliegpark De Zilk. In de avond van 12 mei verzocht hij daaiom aan de C.V. om de onderdelen van zijn regiment op 13 mei zoveel mogelijk rust te geven. Nadat de redenen van dit verzoek omstandig waren toegelicht, stemde de C.V. met het gedane voorstel in, waarop de C.-2 Lv.R. om 22.30 aan de G.-Lvd berichtte 'Op last van de C.V. vliegt morgen het 2e Lv.R. niet. De onderde len zijn zodanig vermoeid en verspreid en hebben dusdanige verlie zen geleden, dat geen verbanden kunnen worden uitgebracht. Ik zal trachten morgen het 2e Lv.R. te reorganiseren'. Op 13 mei ontving majoor Raland derhalve geen vliegopdrachten voor zijn groep. In de loop van de dag landden er twee C V'n (nos. 593 en van de He Verk.Gr. op Ruigenhoek. Aan één C V werd door het technisch personeel nog gewerkt. Aan het einde van deze dag waren er - met inbegrip van de twee vliegtuigen van de He Verk.Gr. - weer vijf C V'n gevechtsgereed, t.w.: nos. 593, 605, 621, 631 en... Om zijn commandopost beter te beveiligen bij een eventueel luchtbombardement van het vliegpark, verplaatste de C.-IIIe Verk.Gr. deze post plm. 500 m meer naar het westen. De radiopost bij de hoofdingang was reeds op 11 mei verder van het vliegpark opgesteld. Onder leiding van kapitein Van Marcelis Hartsinck werden de op de verschillende wegen rond het vliegpark en bij Noord wij kerhout aange brachte versperringen verbeterd en versterkt. Ook werd hulp verleend aan de C.- Ie Verk.Gr.nadat deze op het vliegpark De Zilk was aangekomen. De C.-2 Lv.R. bepaalde op deze dag, dat zijn regiment voorlopig nog slechts uit twee verkenningsgroepen zou bestaan, nl. de Ie en de Ille Verk.Gr. Beginnende met de Ille Verk.Gr. zouden deze groepen m.i.v. 14 mei om de andere dag de vlieg opdrachten uitvoeren. Voorts trachtte hij de twee GV'n gerepareerd te krijgen, die op de vliegparken Soesterberg (no. 650) en Hilversum stonden. Veel mogelijk heden voor verbetering van de materieelpositie bestonden er verder niet voor de C.-2 Lv.R., ofschoon hem bekend was dat er nog gevechtsgerede vliegtuigen aan wezig waren op het hulpvliegveld Ockenburg. Daarover echter op een andere plaats. 426

NIMH | 1970 | | pagina 442