3° Verantwoording en bibliografie Teneinde tot slot de plaats aan te geven, die dit deel inneemt in de 'blauwe serie' stafwerken van de Sectie Luchtmacht Historie, volgt hier de indeling van het ge hele stafwerk Hoofddeel I De Nederlandse militaire luchtvaart vanaf haar oprichting tot het einde van wereldoorlog II igrg-ig45 Deel 1 De militaire luchtvaart in Nederland tot het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog (1913-1940)1. Deel 2 De luchtverdediging in de meidagen ig^o2. Deel 3 Het Wapen der Militaire Luchtvaart in de Engelse periode 1940-1945)3. Hoofddeel II De Nederlands-Indische militaire luchtvaart vanaf haar oprichting tot aan de souvereiniteitsoverdracht igi^-ig^g De Militaire Luchtvaart in Nederlands-Indië tot aan de oorlogsver klaring aan Japan 1914-1941 Het Wapen der Militaire Luchtvaart van het Koninklijk Nederlands- Indische Leger in de strijd tegen Japan in de periode december 1941- maart 19424. Het Wapen der Militaire Luchtvaart van hetK.N.I.L. buiten Neder lands-Indië in de jaren 1942-1945®. Het Wapen der Militaire Luchtvaart van het K.N.I.L. bij de machts overname van de Japanners en zijn aandeel in de politionele acties De huidige indeling van de 'groene serie' stafwerken van de Sectie Krijgsgeschiede- denis van het Hoofdkwartier van de Koninklijke Landmacht is als volgt7 1 Is in bewerking genomen. 2 Dit boek vormt in de 'groene serie' deel 7 van hoofddeel III en heeft tot titel: 'De Luchtverdediging'. 3 Dit boek had in de 'groene serie' het onderdeel 'Luchtstrijdkrachten' van deel 3 van hoofddeel IV moeten vormen. Het is in 1962 - alleen in de 'blauwe serie'- verschenen bij het Staatsdrukkerij-en Uitgeverijbedrijf. 4 Dit boek is verschenen in de serie 'Nederlands-Indië contra Japan', als deel IV'De verrichtingen van de Militaire Luchtvaart bij de strijd tegen de Japanners in en om de Nederlands-Indische Archipel, in samenwerking met de bondgenootschappelijke Luchtstrijdkrachten'. Het wordt op nieuw bewerkt voor de blauwe serie. 5 Is in bewerking. 6 Is in 1968 in bewerking genomen. 7 De indeling is in 1955 enigszins gewijzigd; zij wijkt dus af van de indeling, die vermeld is in sommige reeds uitgegeven delen van de z.g. groene serie strafwerken. De met aangegeven delen waren reeds verschenen bij het ter perse gaan van dit boek. Deel 1 Deel 2 Deel 3 Deel 4

NIMH | 1970 | | pagina 44