465 2e Luchtvaartregiment (51 man met drie zw. en twee lt.mitrs.), onder reserve eerste-luitenant-vlieger J. Benus, en de 3e Comp.Bew.Tr. (min haar sectie zw.mitrs.), waarbij het detachement artillerie. Om 22.00 had luitenant Van Ditzhuijzen (te Oosterland) tenslotte alle orders uit gegeven. Toen de nieuwe officier-toegevoegd voor het detachement Bruinisse op het verza melpunt voor het detachement (de Slaperdijk aankwam, vond hij daar, behalve de terzijde geschoven kapitein-commandant en zijn officier-toegevoegd, slechts 34 man. In het voorterrein werden nog 17 man aangetroffen, zodat omstreeks mid dernacht de nieuwe stelling werd ingenomen met 51 man. Van de twee luitenants, die het detachement Oosterland had moeten afstaan aan het voormalige detachement Bruinisse, was er één aanwezig. De tweede, die de vrachtauto's zou begeleiden van Oosterland naar de nieuwe op stelling, kreeg panne aan een der auto's, verdwaalde vervolgens en wachtte ten slotte het daglicht af om te trachten zijn nieuwe commandant te bereiken. De voormalige commandant van het detachement Bruinisse werd door de inmiddels aangekomen nieuwe commandant overgebracht naar Haamstede, waarna luite nant Benus weer terugkeerde naar het detachement Bruinisse om het bevel op zich te nemen. Luitenant Van Ditzhuijzen richtte zijn commandopost in het P.T.T.- kantoor te Nieuwerkerkin. Zoveel goeds als er gezegd kan worden over de energieke wijze, waarop luitenant Van Ditzhuijzen de zaken had aangepakt om een beveiligend scherm te vormen vóór de stelling Zierikzee - Schuddebeurs Dreischor, zo weinig kan er in positieve zin worden gezegd over de bezetting van deze stelling. Wat moesten de twee secties van het detachement lsk. en het detachement Vianen in Zierikzee doen en welke opdracht ontvingen hun commandanten? De 250 man van I-38 R.I., die vroeger in de avond in Zierikzee waren aangekomen, konden de hele nacht slapen. De commandant van het detachement Brouwershaven ontving van de C.- Schouwen-Duiveland opdracht om zich met zijn detachement per auto te bege ven naar het bedekte terrein aan de zuidrand van Schuddebeurs. Wat het de tachement vervolgens moest doen, is niet bekend. Welke opdracht de commandant van de uit personeel van de voormalige Peeldi- visie gevormde compagnie ontving, is evenmin bekend. De C.-Schouwen-Duiveland bleef te Haamstede. Met de vijand aan het Zijpe, het Mastgat en het Keeten, terwijl de zuid-oostelijke oever van Schouwen-Duiveland van Bruinisse tot een punt ten zuiden van Ooster-

NIMH | 1970 | | pagina 481