De gebeurtenissen op de vliegparken, die bezet waren door de vliegscholen van het Depot Luchtstrijdkrachten HOOFDSTUK IV a Het vliegpark Vlissingen en de vliegschool voor de elementaire vliegopleiding (zie de kaart no. 13) Het vliegpark Vlissingen, dat op een afstand van plm. 1.5 km - in noord-noord- oostelijke richting van Vlissingen was gelegen en aan de westzijde van het Ka naal door Walcheren, werd meestal aangeduid met de naam 'Souburg'. Deze on officiële naam ontleende het aan het nabijgelegen dorp West-Souburg. Op dit vliegpark was de vliegschool voor de elementaire vliegopleiding gevestigd. De bevelsverhoudingen ter plaatse De Commandant in Zeeland (C.Z.), Schout-bij-Nacht H.J. v.d. Stad, binnen wiens gezagsgebied het vliegpark was gelegen, had bij zijn bevel van 25 april 1940, Sectie I-i, no. 74 B, de C.-3-I-38 R.I., reserve kapitein W. Anker, met ingang van 26 april 1940 belast met de bewaking en de verdediging van het vliegpark. In dit bevel wees de C.Z. tevens de infanterie-onderdelen aan, die kapitein Anker onder zijn bevelen kreeg en stelde hij hem bovendien het 75e Pel. Lu. Mitr. ter beschik king. Tenslotte plaatste hij de C.C. tactisch onder de bevelen van de Commandant van het Ie Marine Bataljon, reserve luitenant-kolonel der mariniers H. Baron van Hemert tot Dingshof. Overeenkomstig de inhoud van het telexbericht van het Algemeen Hoofdkwartier, afd. Landmacht, Sectie I b, no. 3 B, van 26 april 19401, was ook de vliegparkcom- 1 De inhoud van dit telexbericht is vermeld in hoofdstuk I, sub. i. 471

NIMH | 1970 | | pagina 487