473 De vliegscholen mandant - bij nader bevel van dit Hoofdkwartier (no. 8 B, van dezelfde datum) - met ingang van 2 7 april 1940 gesteld onder de bevelen van de Commandant in Zee land. Op grond van het gestelde in genoemd telexbericht en in het bevel no. 8 B, gaf de Commandant in Zeeland op 26 april het onderstaande bevel uit: Geheim Commando Zeeland Stafkwartier, 26 April 1940. Sectie I-i no. 75 B. Bevel 1 Ingevolge bevel van de Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, dd. 26 April 1940, Sectie lb, no. 3B, ressorteren de vliegparken Vlissingen en Haamstede, voor zoveel betreft de verdediging, bewaking en versperring (c.q. vernieling), onder mijn bevel. 2 In dit verband draag ik de Commandant van het Marine Bataljon op, in overleg met de commandanten van de in punt 1 genoemde vliegparken, zich te belasten met de algemene leiding van de verdediging, bewaking en versperring (c.q. vernieling) van voren bedoelde vliegparken. Inzake vorenbedoelde aangelegenheden staan de commandanten van de vliegparken en de commandanten van de bewakingscompagnieën onder rechtstreeks bevel van de C.-Ie Marine Bataljon. 3 Voor zover de thans bestaande maatregelen inzake beveiliging en versperring (c.q. vernieling) wijziging behoeven, wordt zoiets te mijner kennis gebracht. In beginsel echter dient er rekening mede te worden gehouden, dat geen meerdere troepen ter beschikking gesteld kunnen worden voor de bewaking van de vliegparken. 4 Zonder mijn voorkennis mogen de voor de verdediging van de vliegparken aangewezen verdedigingsmiddelen (o.a. de Bt. 4 tl. te Haamstede) niet voor andere doeleinden worden gebruikt. Ter uitvoering aan: de Schout-bij-Nacht C.-Ie Marine Bataljon Commandant in Zeeland Ter inlichting aan: w.g. H.J. v.d. Stad. o.m. C.-Vliegpark Haamstede en C.-Vliegpark Vlissingen.

NIMH | 1970 | | pagina 489