476 De vliegscholen Alle vlieggerede lesvliegtuigen waren in de vroege morgen van 10 mei verspreid opgesteld. De Commandant van het Bataljon Luchtvaarttroepen had aan de oostelijke rand van het landingsterrein en in de noordwestelijke hoek van dit terrein vier, respec tievelijk zes houten noodhangars laten bouwen. Elk van deze hangars bood plaats aan één lesvliegtuig. De diepte van deze hangars was zo gering dat de staarten van de daarin geplaatste vliegtuigen naar buiten uitstaken. Halverwege de zuidelijke rand van het landingsterrein was een vliegtuigtent ge plaatst, waarin zich ook nog een aantal vliegtuigen bevond. De overige vliegtuigen waren opgesteld in de boomgaarden bij de zuidelijke en de noordelijke rand van het vliegpark. De hangar in de noordoostelijke hoek van het landingsterrein werd uitsluitend ge bruikt voor technische werkzaamheden. De aanvoer van vliegtuigbenzine geschiedde met tankwagons, die waren geplaatst op het spoorwegemplacement van Vlissingen. Met twee tankauto's van de vlieg- school werd de benzine naar het vliegpark vervoerd en de vliegtuigen werden uit deze auto's van brandstof voorzien. De aanvoer van vliegtuigolie geschiedde in va ten, veelal per schip. Nog in de middag van 10 mei arriveerde een schip met 175 vaten, elk inhoudende 200 liter olie. Omdat het niet mogelijk bleek de schipper een meer zuidelijke bestemming (i.e. in Zeeuwsch-Vlaanderen) op te geven, loste enig technisch personeel het schip en sloeg de vaten op in een nabij gelegen boom gaard. De bewakingstroepen Zoals in het voorafgaande reeds is vermeld, had de Commandant in Zeeland op 26 april reserve kapitein W. Anker aangewezen als commandant van de bewakings troepen. Sedert die datum maakten de volgende onderdelen deel uit van deze troe pen: a 3-I-38R.I. (min één sectie) en b de derde sectie van 1-II-38 R.I. deze onderdelen vormden tezamen één compagnie van vier secties, c de derde sectie zw.mitrs. (twee stukken) van M.C.-II-38 R.I. en d het 75e Pel. Lu.Mitr. (viermitrs. M.25). De groepering en opstelling der bewakingstroepen Overeenkomstig de bevelen van de Commandant van het Ie Marine Bataljon, werd de infanteriecompagnie door de C.-3-I-38 R.I. gesplitst in een defensief en

NIMH | 1970 | | pagina 492