De vliegscholen Van der Linden) door het staartwiel. Hierdoor waren er toen twee vliegtuigen bij Dreux, die reparatie behoefden. Luitenant Lutz liet Van der Linden en Heezemans achter bij het toestel van Van den Broek en bij de no. 32. Met twee vliegtuigen werd toen naar Caen gevlogen, t.w. de nos. 41 (Lutz-Van Amsterdam) en 47 (Hanneman-Hagens) Met de kaart ging het nu veel gemakkelijker. Ook ditmaal kwamen zij hier als eer sten aan. In de namiddag bleken de overige vijftien vliegtuigen daar nog niet te zijn aangekomen. De bemanningen van deze toestellen waren op 15 mei geland opeen groot weiland bij Héricourt-sur-Samson, waar luitenant De Vries contact opnam met een Franse officier. Na van deze de nodige inlichtingen te hebben ontvangen, werd gestart en vertrokken de vliegtuigen naar het nabij gelegen vliegveld van Beauchamps. Kort na de start stortte de Fokker-S IX/1, no. 46 (res. sergt.-l.l. vlieger C.J. van Hulzen - res. sergt.-l.l. vlieger C. Sitters) neer en ging met zijn bemanning in vlammen op. Op het vliegveld van Beauchamps werd benzine bijgetankt en vervolgens gestart naar het vliegveld van Evreux, waar de nacht werd doorgebracht. In de middag van 16 mei vertrokken de vliegtuigen van Evreux naar het vliegveld van Caen, waar toen in de namiddag 15 lesvliegtuigen aanwezig waren. Eén vlieg tuig met de reserve sergeant-leerling vlieger W.K. Verhey en aspirant reserve offi cier-leerling vlieger A.J. van Dieren Bijvoet werd vermist1. Op 17 mei vertrok luitenant Lutz met sergeant-vliegtuigmaker J. van der Burg in de Fokker-S IX/1, no. 47, naar het vliegveld Buisson. Met veel moeite was een staartwiel bemachtigd en dit werd in het vliegtuig meegenomen. Ter plaatse aange komen, bleek dat het genoodlande vliegtuig van Van den Broek door de Fransen was hersteld en reeds naar Caen was gevlogen, waar toen vijftien aanwezig waren. De Fokker-S IX/1no. 32, met het gebroken staartwiel kon echter niet worden her steld en moest achterblijven. Sergeant-majoor Van der Linden en korporaal Van Amsterdam waren door de Franse vliegveldcommandant op de trein naar Caen gezet. Zo waren er in de namiddag, na terugkeer van de no. 47, dus 16 vliegtuigen op het vliegveld van Caen bijeen. De vliegtuigen werden op last van de Franse basiscom mandant verspreid opgesteld. Op het vliegpark was een zeer internationaal militair gezelschap verzameld. Be halve de Franse gastheren, trof men er Tsjechisch en Pools luchtvaartpersoneel aan, maar vooral veel Belgen. De laatsten maakten deel uit van naar het zuiden uitge weken Belgische vliegscholen. 1 Zeven vliegtuigen waren niet aanwezig. De nos. 37, 46, 48 en 116 waren verloren gegaan. Eén was er bij Dreux. No. 32 was op Buisson en één werd er vermist. 495

NIMH | 1970 | | pagina 511