De vliegscholen vuur waren getroffen en hadden moeten noodlanden. Eén vliegtuig bleek totaal vernield, maar het tweede kon op De Kooy worden gerepareerd. De beide vliegers waren ongedeerd gebleven. Tussen 19.15 en 19.35 werden de verspreid opgestelde vliegtuigen door vier Me's 110 opnieuw aangevallen met kanon- en mitrailleurvuur. Zeven vliegtuigen wer den in brand geschoten en gingen totaal verloren; een achtste werd beschadigd. Verloren gingen - de Koolhoven-FK 56'n, nos. 83, 85 en 86 de Fock Wulf-Fw 58 B-2 ('Weihe')-vliegtuigen, nos. 196 en 197; - de North American-NA 27 (trainer), no. 997 en de Fokker-D XVII, no. 204. De Fokker-D XXI, no. 231 en de Bücker-Bü 131 D-6 (Jungmann), no. 75, die bij de boerderij "s-Hertogenbosch' stonden, bleven gespaard1. De 2 tl. vuurmonden van het 4-ie Comp.Lu.Mitr. boekten op deze dag weinig suc ces, vooral ook omdat de vuurmonden door opstuivend duinzand veel storingen kregen. De vliegparkcommandant vond het onbevredigend, dat er alleen maar een aantal dubbelposten aanwezig was bij de verspreid opgestelde vliegtuigen. Daarom le gerde hij 's middags de sectie van de 21e Depot Comp.Bew.Tr. ongeveer 2 km noordelijker (Kampeerhuis 'Bosch en Zee') en droeg de sectiecommandant op een wacht ter sterkte van een halve sectie te plaatsen bij de noordwesthoek van het vliegpark. Dat was op dezelfde plaats, waar de sectie haar alarmstelling had gehad in de morgen van de 1 oe mei. Tijdens een persoonlijk onderhoud raadde de vliegparkcommandant de 'C.-Troe- pen Texel' aan over te gaan tot een meer beweeglijke verdediging van het eiland, teneinde beter het hoofd te kunnen bieden aan mogelijke aanvallen van valscherm troepen. Kapitein Schol stemde daarmee in en vorderde een groot aantal auto's. Op elke au to liet hij een mitrailleur plaatsen en stelde acht auto's, bemand met personeel van de vliegschool, ter beschikking van kapitein Zegers. Twee auto's werden blijvend gestationeerd bij de noordpunt van het eiland (De Cocksdorp), terwijl de overige zes in reserve werden gehouden om onmiddellijk te kunnen worden ingezet, waar dat nodig mocht zijn. Op 12 mei ontving kapitein Zegers om 6.25 telefonisch bericht van het vliegpark 1 Zoals uit een bewaard gebleven foto blijkt en door de reserve tweede-luitenant-vlieger J.L. Ples- man in Engeland op 6 jan.1941 in een verslag der gebeurtenissen op Texel werd geschreven, was op dat tijdstip ook nog de Fokker-S II, no. 94 (hospitaalvliegtuig) onbeschadigd. 528

NIMH | 1970 | | pagina 544