De vliegscholen aanmerkelijk percentage uit. De C.-Lvd. heeft hier blijkbaar niet aan gedacht. Im mers, pas op 11 mei, toen de vliegparkcommandant aan het Co.Lvd. toestemming vroeg om de beschikbare jachtvliegtuigen van de vliegschool te mogen inzetten voor de locale verdediging van Texel, ontving hij even later het bevel om zes D XVII vliegtuigen af te staan en over te laten vliegen naar het vliegpark Buik sloot. Waarom ook niet de G I, de beide D XXI'n en het zevende D XVII vlieg tuig? Dat al het personeel later moest worden ingezet voor de verdediging van een groot deel van het eiland ook al was het daar niet of onvoldoende voor opgeleid is tenslotte iets vanzelfsprekends. De aanwezige infanterie, slechts één bataljon (III-45 R.I.), was voor deze taak te enen male onvoldoende. Door kapitein Zegers werd gedurende de periode van 12 mei tot kort na het neer leggen van de wapens herhaaldelijk aan de C.-Lvd. en de C.-Depot Lsk. verzocht om het luchtvarend en het technisch personeel naar Engeland te laten vervoeren. Dit was zeer goed mogelijk geweest door de aanwezigheid van Nederlandse en Britse oorlogsbodems in het Marsdiep. Zo werd b.v. de gevangen genomen Duitse vliegtuigbemanning door een van de Britse schepen naar Engeland meegenomen. Het valt dan ook te betreuren dat het personeel op Texel moest achterblijven, om dat op de herhaalde en dringende telefonische verzoeken van kapitein Zegers steeds werd gereageerd met de mededeling, dat hieromtrent nog richtlijnen zouden wor den gegeven. De zozeer begeerde richtlijnen bleven echter uit 532

NIMH | 1970 | | pagina 548