De gebeurtenissen op het hulpvliegveld Ockenburg en het in aanleg zijnde vliegveld Valkenburg 533 HOOFDSTUK V a Het hulpvliegveld Ockenburg (zie de kaart g in de tekst) Het hulpvliegveld Ockenburg was tijdens de mobilisatiemaanden ontstaan door samenvoeging van een aantal sportvelden. Het was gelegen aan de zuidwestelijke zijde van 's-Gravenhage, in het verlengde van de Laan van Meerdervoort en on middellijk west van de Kijkduinsestraat. De afmetingen van het hulpvliegveld bedroegen 650 bij ruim 200 m. Het was omgeven door een sloot, die in het midden van de zuidoostelijke zijde was onderbroken. Op die plaats bevond zich de toe gang tot het veld. Op enige afstand, aan dezelfde zijde, liep een zwart weggetje en tussen dit weggetje en het veld bevond zich een aarden wal. Aan de binnenkant van de sloot was een afrastering. Vijf niet-gevechtsgerede Douglas 8A-3N (Northrop-85) en twee niet-gevechtsgerede G I (Wasp) vliegtui gen stonden verspreid opgesteld langs de noordwestelijke rand van het hulpvlieg veld1. Deze zeven vliegtuigen waren in beheer bij het Luchtvaartbedrijf en op 8 mei naar Ockenburg overgevlogen. Het landingsterrein was niet versperd. De 22e Dep.Comp.Bew.Tr. was op 8 mei 1940 om 1.00 aangekomen om de be waking van het hulpvliegveld over te nemen van enige secties zw.mitrs. van I- 1 De registratienummers van de Douglas vliegtuigen waren 394, 395, 396, 397 en 398. De G I'n (Wasp) waren genummerd 345 en 348. In een rapport van de bewapeningsofficier is vermeld, dat de Douglas-toestellen wèl gevechtsgereed waren, hetgeen ook zou kunnen blijken uit op de gevechts- dagen na 10 mei 1940 verzonden telegrammen. De auteur van dit boekwerk meent, dit echter te moeten betwijfelen, omdat zeker is dat er niet voor alle toestellen bougies aanwezig waren.

NIMH | 1970 | | pagina 549