Ockenburg en Valkenburg volgens begaf hij zich naar de Directeur van het Luchtvaartbedrijf, ir. J.H. Coops te 's-Gravenhage. De C.C. werd door vijandelijk vuur licht gewond, doch bleef ter plaatse. Ook een aantal manschappen liep min of meer ernstige verwondingen op. De schutter van de in het meest oostelijke hoekpunt van het landingsterrein opgestelde lt.mitr., die met zeer veel succes had gevuurd, werd dodelijk getroffen en zijn helper zwaar ge wond. Alleen de linkersectie, die krachtig deelnam aan de vuurstrijd, leed aanvan kelijk geen verliezen. Het vijandelijk vuuroverwicht nam spoedig zodanig toe, dat bij de rechter- en mid densectie de neiging ontstond het vliegveld te ontruimen, om zodoende algehele vernietiging te ontgaan. De gewonde C.C. verliet het vliegveld, vergezeld van de commandant van de rechtersectie, een sergeant en enige manschappen. Kort daar na vloeiden groepjes van de rechter- en middensectie door de ingang van het vliegveld naar buiten om te trachten de wal langs het zwarte weggetje te bereiken, waar betere dekking kon worden verkregen. Een groep van de rechtersectie nam - ter dekking van de terugtocht - nog enige tijd een opstelling in aan de zuidelijke zijde van het pleintje vóór de ingang. Alleen de linkersectie handhaafde zich op het vliegveld1. De verdere gang van zaken was als volgt. De commandant van de middensectie en een aantal manschappen verlieten onder hevig vijandelijk vuur het vliegveld door de ingang. Tijdens deze teruggaande beweging werden zware verliezen geleden, zodat slechts enkelen de wal langs het zwarte weggetje bereikten. De sectiecom mandant werd aan de voet gewond, kon niet verder en werd enige tijd later gevan gengenomen. Ook de gewonde kapitein Boot, de commandant van de rechtersectie en een tiental manschappen gelukte het tenslotte om achter de wal dekking te vin den. Het overige personeel van genoemde secties viel door het vijandelijk vuur of gaf zich over. De door de commandant van de linkersectie uitgestuurde patrouille, die veel op onthoud had ondervonden bij het overbruggen van de sloot, werd in het duinter rein ten westen van het hulpvliegveld verrast door de daar afgesprongen valscherm troepen en werd gevangengenomen. De valschermtroepen bezetten vervolgens de wal aan de zuidwestelijke zijde van het hulpvliegveld, vanwaar zij zowel de daar nog standhoudende sectie, als de van het veld terugvloeiende mannen onder vuur konden nemen. De groep, die de wal bij het zwarte weggetje had weten te bereiken, ontving kort daarop vuur van achteren, waarbij kapitein Boot dodelijk werd ge troffen. De commandant van de middensectie en de zich bij hem bevindende man- 1 Het staat allerminst vast, dat kapitein Boot bevel tot de terugtocht heeft gegeven. Vermoedelijk is de ontruiming een gevolg geweest van het geschokte moreel en het gebrek aan krachtige leiding. 539

NIMH | 1970 | | pagina 555