54 Algemene oriëntering Artikel i. 1 Deze instructie treedt onmiddellijk na ontvangst van telegram L1 of- indien dit telegram niet zou zijn uitgezonden - na ontvangst van tele gram B2 in werking en zal weder buiten werking worden gesteld op een nader door de Chef van de Generale Staf of de Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht te bepalen tijdstip. 2 De vredesinstructie is gedurende die tijd niet van kracht. Artikel 2. 1 De Commandant van de Luchtverdediging staat, uitsluitend voor wat betreft de uitoefening van zij n taak inzake de strategische veiligheid, tot de ontvangst van telegram B rechtstreeks onder de bevelen van de Chef van de Generale Staf; na ontvangst van telegram B rechtstreeks onder de Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht. 2 Hij is aan de Chef van de Generale Staf c.q. de Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht voor zijn werkzaamheden en bemoeiingen en voor de toestand van de onder zijn bevelen gestelde onderdelen, alsmede voor de uitvoering van de hun verstrekte opdrachten en aanwijzingen verantwoordelijk. Zijn verantwoordelijkheid aan de Chef van de Gene rale Staf beperkt zich tot zijn taak, betreffende de strategische veiligheid. Artikel 3. Hij heeft onder zijn bevelen a van het tijdstip van ontvangst van telegram L tot aan het tijdstip van ontvangst van telegram C3 de onderdelen, te zijner beschikking gesteld ingevolge Bijlage I van het boekwerk 'Aanwijzingen voor de autoriteiten en commandanten met betrekking tot een buitengewone oproeping van personeel ter verzeke- 1 Toen de instructie werd vastgesteld waren alle operationele luchtverdedigingsorganen reeds ge mobiliseerd. De inhoud van het telegram is niet meer bekend. 2 De inhoud van dit telegram luidde V óór-mobilisatie Opkomstdag Machtiging artikel 33 Inkwartieringswet verleend. Minister van Defensie 3 De inhoud van dit telegram luidde Algemene Mobilisatie Eerste mobilisatiedag Vordering paarden en motorvoertuigen. Minister van Defensie

NIMH | 1970 | | pagina 68