uit NOTITIES HET MUSEUM Op 2 april jl. werd het museum - met diverse nieuwe attracties - weer opengesteld voor het publiek. Direkt na het passeren van de slagboom bij de ingang van het Kamp van Zeist zult U onze nieuwe blikvanger - de Consolidated PBY - 5A Catalina - zien staan op het gazon voor het museum. De Catalina werd op 13 april jl. officieel doorde Vlagofficiervan de Marine Luchtvaart dienst, Schout bij Nacht P. M. Alderwerelt van Rosen- burgh, overgedragen aan ons museum. Doorde uitste kende samenwerking tussen de Technische Dienst van het Vliegkamp Valkenburg en de Bergingsploeg van de Koninklijke Luchtmacht kon dit unieke project worden gerealiseerd. Voor de vlaggemast zult U, als tweede nieuwtje, een F84F Thunderstreak tentoongesteld zien. Ookheteigen museumpersoneel heeft hard gewerkt in de afgelopen periode. Zo werden in Hal A de be staande vitrines verfraaid en nieuwe vitrines toege voegd, terwijl de 'Farmanhoek' nog wat sfeervoller werd gemaakt. Vooral het 1940 - 1945 gedeelte werd belangrijk gewijzigd en voorzien van een nieuwe vitri ne en vele nieuwe foto's van o.a. 320 en 322 Squadron Voor het model van de Halifax - bommemwerper werd een speciaal podium gebouwd. In Hal B werd de opstelling van de vliegtuigen gewij zigd. De Gloster Meteor T. mk. 7 en de Hawker Hunter Trainer maakten plaats voor de Hawker Hunter F.mk.4 en onze nieuwste aanwinst de Locheed F-104G Star fighter D-8022. Dit laatste vliegtuig werd op 15 maart jl. van de vliegbasis Volkel naar Soesterberg overgevlo gen en op 18 maart over de weg naar het museum ver voerd. stoel tot een redding in volle zee aan toe. Voor de vitrine met de overlevingsuitrusting en de schietstoel van de F-104G Starfigher werd een kleine tribune gebouwd. Hierop kunnen de bezoekers zitt tijdens een explicatie over de manier waarop een vlieger zich in een noodgeval kan redden en met welke hulpmiddelen hij zowel op zee als op het land in leven kan blijven. Hiervoor blijkt altijd grote belangstelling te bestaan. Ook de Marine Luchtvaartdienst kreeg extra aandacht. De wanden tussen de Karei Doorman - vitrine en de neus van de Neptune werden verfraaid met schitteren de afbeeldingen en foto's waardoor het publiek een beter inzicht verkrijgt in taken die de M.L.D. verricht in vredestijd (bijvoorbeeld redding) en onder oorlogs omstandigheden. Ook worden enige specifieke M.L.D.- attributen tentoongesteld. Alhoewel het kontrakt met Fokker nog niet helemaal rond zit, zal in overleg met het bestuur van de Stichting Vrienden toch al met de restauratie van de Fokker D.VII worden begonnen. Er werd daartoe een speciale hoek ingericht waar het publiek kan zien hoe zo'n historisch vliegtuig wordt gerestaureerd. Naastde uitgang van Hal B zal hetverkooppuntvan de Stichting Vrienden worden gemodificeerd. Er wordt eerst een nieuwe toonbank gebouwd en in een later stadium wordt deze uitgebouwd tot een compleet win keltje. Tenslotte kan nog worden vermeld dat er in Hal A een professioneel noodverlichtingssysteem is aangelegd. Teneinde binnen het toegestane budget te blijven, diende de aanleg in eigen beheer te geschieden. Dit kostte uiteraard veel man-uren, maar de veiligheid van het publiek gaat toch boven alles. Hopelijk is door de vernieuwingen het museum weer aantrekkelijker geworden en zal het daardoor no, meer in de publieke belangstelling komen. J. A. Boon Directeur Mil. Luchtvaart Museum) Er werd - ook in Hal B - een nieuwe vitrine gebouwd voor de vliegerkleding (voornamelijk om diefstal te voorkomen); de schietstoelen werden anders opge steld. Duidelijk wordt nu met o.a. platen en foto's uitge beeld wat er gebeurt na het activeren van de schiet- Bij de foto Voorjaar 1984 De Starfighter D-8022 nog volop operationeel op Vliegbasis Volke, Foto-sectie Vlb. Volkel

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1984 | | pagina 2