NOTITIES uit HET MUSEUM De in mijn laatste zin van de vorige editie uitgesproken verwachting dat het museum nog meer in de publieke belangstelling zal komen te staan, is inderdaad uitge komen. Medio juni registreerden we al weer ruim 30.000 bezoekers. De rondleidingen waren in mei en juni al vroegtijdig volgeboekt en helaas moest het sec retariaat vele verzoeken voor rondleidingen afwijzen. Ook neemtde vraag naar een openstelling in hetweek- einde steeds toe. Het personeelsbestand laat dit ech ter nauwelijks toe, maar. met vrijwilligers van o.a. de Stichting Vrienden zou dit toch wel eens serieus overwogen moeten worden voor 1985 Op de ko mende donateursdag van 20 oktober a.s. wil ik daar graag eens uitgebreid op terugkomen. De afgelopen feestdagen waren gezellig druk metzo'n 2000 3000 bezoekers per dag. Een hoogtepunt was 12 mei jl. met de landelijke ANWB-fietsdag met 3400 geregistreerde deelnemers, deT-Ford Club Nederland met 40 schitterende Amerikaanse T-Fords en 150 deelnemers, een reünie van 4GGW met 400 personen en dan nog de leden van de I.P.M.S. (International Plastic Modellers Societydie hun vliegtuigschaalmo dellen voor de Nationale Kampioenschappen 1984 kwamen inleveren. Het geheel werd muzikaal opge luisterd door het tamboerskorps van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. De brigade-commandant van de Koninklijke Marechaussee schatte het aantal deel nemers aan de vredesdemonstratie rond de vliegba sis Soesterberg op die zelfde dag op 3000 4000 per sonen, terwijl het museum een kleine 5000 bezoekers had De reünie van oud-opvarenden van de Karei Doorman op 19 mei jl. met een 1000 deelnemers was op zichzelf een succes, maar het museum leent zich toch niet zo goed voor een zo grootse gebeurtenis. (Zie ook het artikel over de Doorman-reünie in deze Nieuwsbrief', RedactieOp 2 juni jl. werden door de voorzitter van de KNVVL, generaal der Koninklijke Luchtmacht b.d. A. J. Wijting, de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de "Nationale Kampioenschappen Vliegtuigschaalmodellen 1984", georganiseerd door de I.P.M.S. en de KNVVL afdeling luchtvaartkennis. Met enig ceremonieel werd op 2 juli jl. het Generaal Snijdersmonument (zie ook elders in deze .Nieuws brief' overgedragen door de plv. voorzitter van de Stichting Koninklijk Nederlands Leger-en Wapenmu seum "Generaal Hoefer", luitenant-generaal b.d. N. Berghuijs, aan de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten, luitenant-generaal C. Baas. Na de overdracht van het monument werd aan één van de nabestaanden van ge neraal Snijders, bij wijze van verrassing, verzocht de "tekst" te onthullen waarmee de naam van Hal A werd ge wijzigd in "Generaal C. J. Snijders Hal". De gehele plechtigheid werd muzikaal omlijst door de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. Tenslotte kan nog worden vermeld dat U in de komende maanden de expositie "van meteoren en donderstra- len" kunt bewonderen indetentoonstellingsruimtevan de Generaal Snijdershal.. Deze tentoonstelling is sa mengesteld uit werk van de kunstenaar Serge Stone die zijn M.O. akte A en B Tekenen behaalde op a Koninklijke Academie voor beelden kunsten in Den Haag. Serge Stone is tekenleraar en als sportvlieger gebiolo geerd door de vrije beweging van de mens en zijn machine. Zijn werk is een documentair tijdsbeeld ge worden over de beginjaren van de militaire luchtvaart met straalvliegtuigen van het type Gloster Meteor e de F84 Thunderjet. Het unieke van zijn werk is dat de mens centraal blijft staan, ondanks het feit dat hij "in geblikt" wordt. Deze expositie werd op 28 juni jl. geopend door de heer P. H. A. Schmidt Crans. Laatste nieuws De Harvard T6, B71eigendom van het museum, gaat weer vliegen. Het toestel wordt in onderhoud genomen door de Stichting Vliegsport Gilze-Rijen en kan dan in opdracht van de museum-directie worden ingezet op diverse luchtvaartmanifestaties. Op deze wijze kan met dezevliegende KLu Harvard dan weer reclame worden gemaakt voor ons museum. Het kontrakt tussen DM KLu en de Stichting Vliegsport Gilze-Rijen zal op korte ter mijn worden getekend. J. A. Boon Directeur Mil. Luchtvaart Museum Eén van de prachtige tekeningen uit de Serge Stone - expositie.

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1984 | | pagina 2