In de afgelopen jaren is ook gebleken dat er veel be langstelling is voor onze winkel en dat met voldoende inzet goede verkoopresultaten zijn te behalen. Maar e zijn ook nodig om onze mogelijkheden om het MLM te steunen te vergroten. Ook is terugbetaling van de, voor realisatie van de Museumgids geleende gel den mede afhankelijkvan de winkelopbrengst en moet de financiering van de D VII materiaalkosten voor een deel komen uit de winkelwinst. Daarom is een continu-bemanning van de win kel op dit moment nu het vakantieseizoen is be gonnen van groot belang. Meldt u daarom zo snel mogelijk aan bij een van de volgende adressen M. B. de Roos, Diamantweg 32, 3817 GK Amersfoort, Tel. 033 - 63.17.35 G. Mulder, Frans Halslaan 5, 3761 AS Soest, Tel. 02155- 1.44.17 M. Overbeeke, Wiekslag 147, 3815 GE Amersfoort, Tel. 033 - 72.26.44 Bij voorbaat hartelijk dank. H. Dieters. Rectificatie In de vorige 'Nieuwsbrief' Nr. 9, april 1984stonden helaas enige zetfouten, waarvan de meeste onze le zers geen problemen zullen hebben gegeven. Niettemin onze excuses en voor de vliegtuighistorici 1e volgende rectificatie Vier regels onder de foto van de Fokker S-14 moet in plaats van L-14 worden gelezen L-4. Oproep DONATEURSDAG Als geen onverwachte omstandigheden dit beletten zal op 20 oktober 1984 weer een donateursdag wor den gehouden. Vooruitlopend op nadere berichten kan ik U berichten dat een lezing zal worden gehou den door Luitenant-Kolonel b.d. O. G. Ward auteur en specialist betreffende de historie van de Militaire Luchtvaart van het KNIL. Voor het bestrijden van de kosten zal, evenals voor gaande jaren, een klein bedrag in rekening moeten worden gebracht. Deze bijdrage zal U ongetwijfeld er niet van weerhouden aanwezig te zijn. Noteert U alvast de datum in Uw agenda Programma en overige détails van de donateursdag op 20 oktober a.s. vindt U in de volgende 'Nieuwsbrief'. RESTAURATIE FOKKER D - VII Op pagina 9 van de museumgids "Vliegend Verleden", U allen welbekend, is een artikel opgenomen over de Fokker D-VII. In de aanhef van dit artikel vindt U de vermelding dat de kosten van de omvangrijke restau ratie worden gedragen door de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum. Welnu, de stand van zaken is dat in deze tijd een begin is gemaakt met de werkzaamheden. De hierboven vermelde kosten bedragen ongeveer f7000,-. Deze kosten kunnen worden gedragen om dat U als donateur een wezenlijk aandeel heeft in een van de doelstellingen van de stichting "Zij helpt bij de instandhouding en de uitbreiding van de museum-collectie voor zover het de geschiedenis van de militaire luchtvaart betreft". Last but not leastHet werk wordt uitgevoerd dooreen oude rot in het vak nl. Adjudant-Onderofficier W. R. Verhalle, van oudshervliegtuigbekleder. Het enthou siasme van deze vakman en de wijze waarop hij door de museumdirectie wordt gesteund zijn een garantie voor een fraai en verantwoord resultaat. Ook voor U, donateurs wordt het een tastbaar bewijs van Uw en thousiasme voor de Militaire Luchtvaart. M. C. Sedert enige tijd is een werkgroep van de Nederland se Vereniging ter beoefening van de militaire historie bezig een overzicht samen te stellen van de lucht machtvoertuigen 1945 - 1960. Van de periode direct na de tweede wereldoorlog ontbreekt echter nog erg veel. Mochten er onder de lezers van deze 'Nieuws brief' personen zijn die over materiaal uit genoemde periode beschikken en dit (in bruikleen) af willen Ntaan, willen die dan kontakt opnemen met het hoofd Bureau Documentatie en Informatie van de Sectie Mili taire Luchtvaart Historie (telefoon 03404 - 3.42.22 toestel 2833 Van de PENNINGMEESTER Zo halverwege het jaar begin je je af te vragen hoe het met de begroting loopt, die in het begin met enige schroom is gepresenteerd aan het bestuur. Een glo bale vergelijking is hier op zijn plaats De post donaties van f. 7000,- is gelukkig al gehaald, hoewel ertoch nog vrij veel "vergeetachtigen" zijn. Een toename van een 10% meer donateurs, die wel prompt betalen, heeft daarvoor kunnen zorgen.

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1984 | | pagina 7