NOTITIES uit HET MUSEUM Mede dank zij het slechte zomerweer en niet te verge ten een gerichte perscampagne waren juni en juli top- maanden voor ons museum, terwijl in augustus bij be ter weer het bezoek duidelijk terugliep. Het totaal aan tal van ruim 60.000 bezoekers is dan ook verheugend te noemen en voor het museumpersoneel is dit natuur lijk een stimulans, hoewel het toezichthouden bij een dergelijke drukte wel zijn problemen meebrengt. De personeelssituatie was gedurende deze topmaanden door vakantie en ziekte vaak zeer moeilijk, maar dank zij enige vrijwilligers kon het toezicht redelijk worden uitgevoerd. Een TV-bewaking zou dit probleem op af doende wijze kunnen oplossen. Door het bestuur van de Stichting Vrienden zullen dan ook stappen in deze richting worden ondernomen. Alhoewel het gevaarlijk is namen te noemen, zou ik de vrijwillige toezichthou ders nl. de heren Kamps (Amersfoort), van Wijngaar den (Bussum), Strijbos (Eindhoven) en Poetskoke (Zutphen) willen bedanken voor hun bereidwillige medewerking. Het gezegde „een goede buur is beter dan een verre vriend" gaat hier zeker niet op (Zie elders in dit nummer de ervaringen van één der vrijwillige toezichthouders, de heer de Jong uit Spijke- nisse - Red. De open dag op Soesterberg was zonder meer met zo'n ruim 300.000 bezoekers een groot succes voor de Koninklijke Luchtmacht. Het museum was op specta culaire wijze vertegenwoordigd in hangar 3 de ruimte waar vroeger het Luchtmachtmuseum was gevestigd Het reuzewiel van de Neptune fungeerde weer uitste- kend als blikvanger en zeke.r de Beaver werd als het ware door de jeugd bestormd, zelfs zodanig dat het NOS-journaal er een opname van maakte en uitzond. Het winkeltje van de Stichting naast de museumstand deed ook goede zaken. Overigens was hangar 3 door de leiding van de Vliegbasis Soesterberg welwillend afgestaan aan de nieuwe Stichting Nederlandse Luchtvaart Federatie N LFIn deze NLF zitten o.a. de Dutch Dakota Association (DDA), Stichting Fokker Four, de Nederlandse Vereniging van Amateur-Vlieg tuigbouwers NVAVStichting Vliegend Museum Le stad, maar ook de KNWLen uiteraard ons museum én het Aviodome en last but not least de Jaarbeurs. Het idee voor de N LF werd nl. geboren op de manifestatie Techniek in Vrije Tijd die in mei 1983 werd gehouden in de Jaarbeurs te Utrecht. Beursmanager Ruud Wijn- veldt werd geïnspireerd door het enthousiasme van de aldaar aanwezige luchtvaartverenigingen en instellin gen en opperde het idee in de toekomst gezamenlijk o.a. luchtvaartevenementen te gaan organiseren en el kaar te begeleiden en te ondersteunen. Na een aantal vergaderingen werd de Stichting Nederlandse Lucht vaart Federatie opgericht en op 15 augustus jl. aan de pers gepresenteerd. Op 1 september vond dus de eerste presentatie aan het publiek plaats op Soester berg. Het eerste grote projekt is een Nationale Jeugd- luchtvaartdag in 1986. Als luchtvaartenthousiast lijkt het mij een goed initiatief de „hobby" luchtvaartte bun delen in één organisatie. Op uitnodiging van de Stichting Vliegveld Hoogeveen en mede op advies van de Afdeling Luchtmachtvoor lichting was ons museum, met dezelfde expositie van de open dag, aanwezig in een hangar van het per 1 januari 1984 partikulier geworden vliegveld Hoogeveen dat op 15 september jl. feestelijk werd geopend door Z.K.H. Prins Bernhard. Rest mij nog te vertellen dat de expositie van Stone veel aandacht trekt en dat onze vliegende museum Harvard B-71 overal in het land reclame maakt voor ons museum. Tenslotte hoop ik velen van U weer te mogen ontmoeten op de donateursdag die op 20 okto ber a.s. wordt gehouden in het Militaire Luchtvaart Museum. J. A. Boon Directeur Militaire. Luchtvaart Museum DONATEURSDAG Zoals reeds aangekondigd in de vorige „Nieuwsbrief" wordt de donateursdag gehouden op zaterdag 20 ok tober a.s.. Het bestuur stelt zich voor U in het Militaire Luchtvaart Museum het volgende programma aan te bieden. 10.00 - 10.30 uur Ontvangst met koffie 10.30 - 11.00 uur Welkomstwoord door Lt. Kol. J. A. Boon, directeur van het museum en door de voorzitter. 11.00 - 11.30 uur Bezichtiging Gen. Snijders Hal. 11.30-12.30 uur Lezing door O. G. Ward, Luitenant- De Havilland Canada DHC-2 BEAVER S-9 van het Militaire Luchtvaart Museum die voor externe exposities wordt gebruikt. foto MLM

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1984 | | pagina 2