het tentoongestelde. Aangezien dit bezoek nogal ver moeiend blijkt te zijn, hebben ze plaats genomen op een ligger van een vleugel. Ik maak ze attent op de aan wezige zitjes voor dit doel, alwaar ze hun verhaal ver volgen. De linktrainer blijkt een grote aantrekkings kracht op de jeugd te hebben die hier zich naar harte lust kan uitleven. Voor sommigen is het verleidelijk eens na te gaan of die propellors echt kunnen draaien; hetgeen voor mij aanleiding is ze erop te wijzen dat zulks niet toegestaan is. Een van de aanwezige militaire toezichthouders vraagt me extra aandacht te schenken aan de vitrine, waarin modellen staan opgesteld. Het blijkt dat men getracht heeft het slot te forceren. Op mijn „rondes" ontdek ik overigens, dat uit verschillende opgestelde instrumen tenpanelen in de loop der tijd een aantal instrumenten is ontvreemd. Dan onverwacht is er een „incidentje". Op de Starfighter is een sticker van de spotters-groep Volkel geplakt, terwijl het info-paneel van deze kist ge sierd is met een „good-bye" sticker. Duidelijk is dat dit werk is van de spotters van Volkel; ze zijn echter niet te achterhalen. Gelukkig kunnen de stickers tijdig worden verwijderd, waarna dit incident weer verleden tijd is. Het loopt inmiddels tegen vieren en via de geluidsin stallatie worden de bezoekers verzocht naar de uit gang te gaan, daar het museum om vier uur gaat slui ten. In de dan vrijwel lege hal wordt door een spotter nog gauw een laatste foto gemaakt. De lichten worden gedoofd; nog een laatste ronde, teneinde er zeker van te zijn dat er geen achterblijvers zijn staat zo slordig als men die morgenochtend zou aantreffen In de koffiekamer wordt nog wat nagepraat over onze belevenissen van de afgelopen dag. Een ieder is vol daan met de wetenschap iets nuttigs te hebben ver richt ten gunste van onze hobby, de luchtvaart en het museum in het bijzonder. Voldaan, maar ook wel wat moe na zo'n zes uur „slenteren". Tenslotte nog ditals vrijwillige toezichthouder ben ik tot de conclusie geko men dat naast het „toezichthouden in de ruimste zin des woords", ik ook veel heb geleerd niet alleen wat betreft het tentoongestelde, maar ook aangaande de bezoekers. In elk geval ben ik ervan overtuigd weer een ervaring rijker te zijn geworden. H. J. de Jong. Van de PENNINGMEESTER Een heuglijk feit is te melden. De grote schuld die wij gemaakt hadden om de mgseumgidsen te kunnen laten maken, is afgelostVooral de grote inspanning van de mannen van „Het Winkeltje" en ook de Cadi hebben tot dit voorspoedige resultaat geleid. Over de bijdragen van vrij veel leden mag ik niet zo gelukkig zijn. Voor de trage betalers heb ik een acceptgiro inge sloten, dan kunnen zij nog voor het einde van het jaar de achterstand wegwerken. Per slot is dit al de derde „Nieuwsbrief" waarvoor nog geen bijdrage is verkregen. Wellicht is een acceptgiro verkeerd bij een brave df nateur te recht gekomen. Daarvoor bij voorbaat miji. excuses, maar dan erg graag hierover bericht om de fout te kunnen herstellen. Leden voor een WERKGROEP gevraagd In de laatste hoofdbestuursvergadering is melding ge maakt dat er nogal wat „oud-Soesterbergers" teleurge steld waren over de reactie van het museum op hun schenking van goederen, die toch voor het museum van belang zijn. Jammer genoeg is dit voor vrijwel elk museum een bekende klacht. Dat hier speciaal door ernstig personeelgebrek duidelijk bestaat. Onze Stichting Vrienden heeft voorgesteld om te trach ten een werkgroep te vormen, die hierin gaat voorzien. Allereerst dient de schenker een bewijs van ontvangst te krijgen. Daarvoor zal de groep zorgen. De Stichting is de ontvanger, die het in bruikleen afstaat aan het museum. De groep kan het museum helpen met op stellen van de goederen en eventueel suggesties hierover geven. Leden kunnen wellicht in de toekomst bezoeken afleggen om waardevolle herinneringen aan de goede oude tijd uit erfenissen te redden. Graag opgave van belangstelling aan ondergetekende en de secretaris. Ir. H. Doppenberg Laan van Leeuwensteyn 7 2271 HH Voorburg, Telefoon 070 - 86.22.38 DON ATEURSLIJST Hollander, J. L. den Katwijk ZH Hollebrandse, JYerseki Hoogenband, J. N. van Bodegraven Hotger, M. RDen Haag Hoven, JRolde Huizer, S. HVoorburg Hurk, F. A. H. van den Beesd Immink, A. PNaarden Jaapies, PBergen (NH) Jansen, JVoorburg Janssen, H. J. LGouda Jong, H. J. de Spijkenisse Jonker, R. RApeldoorn Kamp, DWillemstad (NB) Kasteleyn, WZoetermeer Kastelijn, M. M. WAmsterdam Kerdel, C. L's Gravenhage Klooster, B. BAmersfoort Knoop, J. HRijswijk (ZH) Koek, W. J. A. M. de Alphen a/d Rijn, Kolk, J.J.v.dKudelstaar Kolling, T. BSoesterberg Kop, H. J. E. van der's Gravenhage

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1984 | | pagina 4