manifesteren, liggen daaraan ten grondslag. De Ko ninklijke Luchtmacht.de Koninklijke Marineen in meer directer verband al het personeel van het MLM, kun nen er trots op zijn hun inspanning om het museum in stand te houden en vollediger en aantrekkelijkerte ma ken, aldus gewaardeerd te zien. Onze beste wensen vooreen gecontinueerd welslagen van het museum in 1985 zijn hier zeker op zijn plaats. Laten wij verder ons er voor inzetten om 1985 ook voor de Stichting Vrienden een succesvol jaar te doen zijn. Vooreen belangrijkdeel hebben wij datzelf in de hand. Al een kleine persoonlijke inspanning kan het totaal aan donateurs - nu bijna 300 - verdubbe len. Binnen de eigen gezichtskring moet dat eenvoudig te doen zijn. Probeert u ook eens wat tijd vrij te maken voor het bemannen van onze eigen winkel in het museum, zodat we die tijdens het komende sei zoen volop in bedrijf kunnen hebben. Laten wij door actief te zijn ten bate van het museum, waarmaken dat ook voor onze vriendenstichting 1985 een .gedenkwaardig' jaar zal zijn. Ik wens u een voorspoedig en gezond Nieuwjaar toe. H. Dieters. DONATEURSDAG 1984 De ongeveer 65 vrienden van onze stichting die op 20 oktober j.l. in het museum bijeen waren, kunnen terug zien op een zeer geslaagde donateursdag. Veel en in teressante informatie kregen we van de directeur Boon voorgeschoteld; te verwachten nieuwe aanwinsten en plannen voor verdere verfraaiing van de expositieruim ten werden ons onthuld. Bij deze laatste speelt de ML-KNIL een belangrijke rol. Ook kregen we een in zicht in de evenementen die in het kader van de viering van 40 jaar bevrijding in het MLM zullen worden ge houden. In dat verband maakte de heer Boon gewag van een nog „geheim project dat vooral de ouderen on der ons tot enthousiasme zal brengen". Enige geheim zinnigheid was er ook over de naamgeving van Hal B, zij het dat de relatie met de techniek duidelijk kon worden geproefd. Binnen niet te lange tijd zullen we het wel te weten komen vermoed ik. Voor het eerst voerde het bestuur een verloting ten to nele die naast aardige prijzen voor een tiental gelukki gen, een prettig extra'tje voor de stichtingskas oplever de. De inleiding van Lt. Kol. b.d. Ward over de ML-KNIL in de periode 1936-42 gaf ons een globaal beeld van de Japanse strategie m.b.t. de verovering van Zuid-Oost Azië en van de plannen en problemen t.a.v. de uitbouw en modernisering van het luchtwapen in het voormali ge Nederlands Oost-lndië. Voor velen zeker een nog onbekend blad uit de geschiedenis van onze militaire luchtvaart. Nu een tip van de sluier is opgelicht, onge twijfeld de moeite waard om nader en meer in detail van kennis te nemen. N.B. De voordracht van de heer Ward wordt in de „Nieuwsbrief" opgenomen). Terugblikkend weer een boeiende dag die, via de in formatie over wat het komende seizoen te bieden heeft, zeker een stimulans is vooreen hernieuwd bezoek aan ons MLM in 1985. Als u het gebodene ook benut om vrienden en kennissen op te wekken ons prachtige museum te bezoeken, dan werkt u bovendien nog mee aan de realisatie van onze doelstelling „het geven van grotere bekendheid aan het Militaire Lucht vaart Museum". Gaarne ontmoet ik u weer op de Donateursdag 1985. H. Dieters. Zeer toepasselijk als aanvulling op bovenstaande terugblik op de donateurs dag 1984 van de voorzitter is het volgende gedicht in limerick-stijl dat we mochten ontvangen van de heer A. J. Vonkeman uit Ermelo. Red. 't Luchtvaartmuseum in Soesterhergs gebied, waarvan élke vriend steeds meer geniet, verdient, als ik het zo eens zeggen mag, véél lof en dank voor de jaarlijkse donateursdag èn voor haar prestaties, die je steeds weer ziet De groei van deze unieke Luchtvaartverzameling, zou dóórgaan als zij nog meer donaties ontving Zélf wil ik er naar blijven streven, dat mijn luchtvaartvrinden óók een bijdrage geven, daarmee blijft dit museum schitteren als een „lightning 't Gaat uiteraard niet alleen maar om 't financiële werk, maar vooral een massale inzet maakt het museum sterk Lof voor wat technici en vrijwilligers daar presteren, dat is voor een amateur amper te analyseren; 'k Hoop dat zij kunnen dóórgaan, zonder paal en perk Oók Fokker steune in 't museum de voortgang, want uiteraard is Fokkers naam hier óók van belang. Wat Anthony Fokker historisch heeft opgebouwd, kan ook in het museum worden aanschouwd Geniet van dit alles, je levenlang Dag, donateurs VAN DE PENNINGMEESTER Uw lidmaatschapskaart voor 1985 is in de vorm van een Ledenkaart, gemaakt bij een computerfirma, ingesloten. Uw bijdrage hoop ik binnenkort tegemoet te zien. Voor het gemak is voor diegene waarvan ik deze nog niet heb ontvangen een acceptgirokaart bijgeslo ten. Vast mijn dank voor de medewerking.

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1985 | | pagina 2