Militaire Luchtvaart Museum Military Aviation Museum met zo'n zes man voor enige maanden in tropische omstandigheden „op tocht". En als het regende dien de de getrouwe indonesische paraplui, de „pajong", na het aan de boei komen als enige beschutting. Ziet U een vlieger van een F-16 zo bij zijn parkeerplaats Vele vliegtuigen die ons museum heeft, hebben meer comfort, ook de Catalina. Maar dan moet U zich wel bedenken, dat de Dornier Wal de „opa" is van de Catalina en de „papa" is van de Dornier 24K, waarover in een volgende aflevering wat meer. H. J. E. van der Kop NOTITIES UIT HET MUSEUM Als U dit leest is het museum, na een korte openstel ling gedurende de Kerstvacantie, wederom gesloten en wordt er hard aan de verfraaiing van het museum gewerkt. In de eerste plaats wordt het hoofdproject, de perma nente expositie over de Militaire Luchtvaart van het voormalig Koninklijk Nederlands - Indische Leger ML/KNIL) en de Marineluchtvaartdienst in het voor malige Nederlands-lndiëoverde periode 1914-1962 uitgevoerd. Deze expositie wordt gebouwd tegen de wand van de Generaal Snijdershal tussen de ingang en de expositieruimte naast de gedachtenishoek. Het project wordt uiteraard uitgevoerd onder supervisie van onze conservator de heer G. Glerum die zich liet adviseren door een werkgroep bestaande uit Luite nant-Generaal KLu b.d. A. B. Wolff, Kolonel b.d. C. R. Patist, Luitenant-Kolonel KLu b.d. O. G. Ward, de heer R. van Wijngaarden en de afdeling Documentatie van de Sectie Militaire Luchtvaart Historie voor wat betreft de ML/KNIL. Het Marineluchtvaartdienst gedeelte werd verzorgd door Ir. N. Geldhof van de afdeling Maritieme Historie van de Marinestaf. Dankzij de bereidwillige medewerking van het Tropenmuseum in Amsterdam, die een aantal schitterende typische Indische attribu ten in bruikleen afstaat, en het Centraal Museum te Utrecht is het mogelijk een typisch aangepast "Indi- sche-sfeer" te scheppen. Indien er over voldoende werkkrachten kan worden beschikt zullen ook een aantal kleine projecten wor den uitgevoerd. Gepland zijn o.a. een kleine expositie gewijd aan Generaal Snijders in de entree van de Generaal Snijdershal, een nieuw in te richten „Fokker galerij", een foto-expositie van alle door Fokker ge bouwde militaire vliegtuigen, in de nabijheid van de D.VII werkplek en ook de verfraaiing van het winkeltje van de Stichting Vrienden. In overleg met het bestuur van de stichting zal de lokatie van het winkeltje bij de entree van Hal B zodanig worden aangepast dat het meer in het oog valt. De restauratie van de Fokker D.VII zal gestaag doo gaan waarbij opgemerkt dient te worden datde techni sche dienst van de Marineluchtvaartdienst op het Vliegkamp Valkenburg zich heeft ontfermd over de metalen delen van deze authentieke Fokker, derhalve weer een unieke samenwerking tussen Fokker, de KLu en de KM. In deze wintersluitingsperiode tot 1 april zal het muse um ook weer extern optreden en wel op de grootse manifestatie „Techniek in Vrije Tijd" in de Jaarbeurs van 21 t/m 24 maart. Het ligt in de bedoeling daar o.a. onze schitterende TF-104G Starfighter D-5805 twee- zitterten toon te stellen bij de ingang van de Irenehal. De nieuwe Stichting Nederlandse Luchtvaart Federa tie N LFwaarvan ons museum ook lid is, zal zich ook daar manifesteren o.a. met demonstraties parachute springen, ballonvaart en historische luchtvaart boven en op het Jaarbeurs complex. Onze vliegende muse um-Harvard B-71 kan ook daar weer een rol spelei evenals bijvoorbeeld de C-47 Dakota PH-DDA van de Dutch Dakota Association. Naar verwachting zal in de tweede helft van de maand maart het boek over de vliegschool in Jackson USA geschreven door Luitenant-Kolonel KLu b.d. O. G. Ward in het museum worden gepresenteerd. Tegelij kertijd zal dan de Lockheed 12-A, die daadwerkelijk in Jackson heeft gevlogen, worden geëxposeerd achter de buiten opgestelde Catalina. Tenslotte kan ik U mededelen dat er in 1 985 vele activi teiten zijn gepland waarover ik U graag in de volgende editie uitgebreid zal informeren. Mede dankzij U, dona teurs van de Stichting Vrienden van het Militaire Lucht vaart Museum zal het mogelijk zijn de geschiedenis van de Militaire Luchtvaart op doeltreffende wijze uit te dragen. J. A. Boon Directeur Mil. Luchtvaart Museum Drie beroemde tweede wereldoorlogvliegtuigen, de Spitfire, Mustang en Mitchel broederlijk naast elkaar in het Militaire Luchtvaart Museum.

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1985 | | pagina 6