Nieuwsbriefjes Financieel beheer Stichting Vrienden In hun verslag van 20 oktober 1984 delen de heren H. J. de Jong en H. G. Berfelo het volgende mede „Op 8 augustus j.l. werden door ons ten huize van de penningmeester, de giro-, bank- en kasbescheiden van de Stichting doorgenomen. Wij hebben ons over tuigd van de juistheid van de daarin gepleegde han delingen". typ grond hiervan is onze penningmeester tijdens de donateursdag op 20 oktober j.l. met een verdiend ap plaus décharge verleend. Hartelijk dank aan Herman Doppenberg voor het werk in het afgelopen jaar verricht, maar ook aan de heren de Jong en Berfelo voor hun controle en hun bereidwil ligheid om deze het komende jaar weer te willen uit voeren. H.D. Medewerkers blijven nodig Op de donateursdag 1984 hebben we het al kunnen horen; de museumdirectie probeert op de openingstij den zo goed mogelijk af te stemmen op de belang- •lling van het publiek. Dientengevolge was het museum geopend tijdens de Kerst-/Nieuwjaarsvakantie en zal het in het seizoen 1985 's-zaterdags enige uren open zijn. Het spreekt vanzelf dat deze verbeteringen een extra wissel trekken op de vaste personeelsbezetting. Hier ligt dus een taak voor de Stichting Vrienden Laten wij hem met elkaar oppakken. Geeft u daarom op als toe zichthouder en stel een klein stukje van uw vrije tijd beschikbaar voor een goede zaak. Aanmeldingen s.v.p. bij telefoon 03404 - 34 2 22 toestel 2837 of 2270 U helpt hiermee rechtstreeks uw museum en dat bo vendien op een voor u zelf interessante en leerzame manier. Overigens geldt dit ook voor medewerkers aan s winkeltje die zich kunnen opgeven bij de heer M. B. de Roos telefoon 033-63 17 35 Wij rekenen graag op U H.D. DE VLIEGTUIGEN van het MILITAIRE LUCHTVAART MUSEUM De Supermarine Spitfire LF.Mk.IX Deze serie staat onder redactie van Koos van den Berg. De voorliggende aflevering is geschreven door Cor Lemstra. Eind 1941 kwamen Spitfire piloten terug van missies boven Noord Frankrijk met alarmerende verhalen over een nieuwe Duitse jager. Deze nieuwe Duitse jager, de Focke Wulf FW 190A, was in vrijwel alle opzichten superieur aan de Spitfire Mk.V en het was duidelijk dat een jager met bedui dend betere prestaties dan laatstgenoemde dringend gewenst was om het tactische evenwicht te herstellen. Bij Supermarine was men al wel bezig met het ont werpen van de Spitfire Mk.VIII, een versiedie uitgerust zou worden met de krachtige Rolls Royce Merlin 61 motor, doch het zou nog wel enige tijd duren voordat de Mk.VIII in produktie zou gaan. Men kwam toen op het idee om de Spitfire Mk.V te voorzien van de Merlin 61. Deze combinatie werd de Spitfire Mk.lX. Vereist waren wel een verstevigde romp, een versterkte motor ophanging en een modificatie van het koelsysteem. De Mk.lX werd gezien als een interim-versie totdat de Mk.VIII in voldoende aantallen beschikbaar zou ko men. De Spitfire Mk.lX beantwoordde aan de gestelde ver wachtingen; hij was aanzienlijk sneller dan de Mk.Ven Spitfires Mk.lX van 322 Squadron op een na-oorloge„flightline"

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1985 | | pagina 7