Een aantal G.1 bemanningsleden uit de meidagen luisterden aandachtig toe; er ging ongetwijfeld veel in hen om, daar zittend naast hun geduchte jachtvlietuig, dat als enig modern vliegtuig van de Militaire Lucht vaar kwalitatief de strijd met de Duitse tegenstanders had kunnen aangaan. Terecht werden zij voor het voetlicht gehaald; de G.1-das die zij als herinnering aan deze 1 juli ontvingen, zullen zij ongetwijfeld dik wijls en met veel genoegen dragen. Met deze replica van de Fokker G.1 heeft de Koninklij ke Luchtmacht iets unieks verworven; luitenant-Kolo nel Boon, directeur van het MLM kon dan ook met recht constateren 'Er is maar één G.1 en die staat in ons museum'. Ook op 1 juli had ik het genoegen het schilderij van Rob Hessels waarop Z.K.H. Prins Bernhard als jacht- vlieger staat afgebeeld aan het museum aan te bieden. De aankoop van dit schilderij dat een plaats heeft ge kregen in de 'Luchtoorlog '40 - '45 galerij', werd moge lijk gemaakt via sponsoring door KLM, Martinair,Trans- avia, Schreiner Luchtvaart Groep, Fokker, Philips, R.A.F. Association, Vereniging van het 320 Squadron M LD Kon. Ned. Vereniging 'Onze Luchtmacht' en natuurlijk onze eigen Stichting Vrienden. Met de hiervoor vermelde overdrachten is de belang rijkste uitbreiding en verfraaiing van de museumcol lectie die in de afgelopen maanden van 1985 gestaag heeft plaatsgevonden, afgesloten. In deze periode is een verrijking van het museumbezittot stand gekomen die uitnodigt om (opnieuw) bewonderd te worden. H. Dieters. GELEGENHEIDSENVELOPPE De Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum zal in samenwerking met de Traditiekamer van de Marine Luchtvaart Dienst in de serie speciale gelegenheidsenveloppen binnenkort de 2e envelop pe uitgeven. Deze 2e enveloppe zal betrekking heb ben op de Fokker T-8W bommenwerper. Het uitbrengen van deze enveloppe hangt samen met het feit dat het 45 jaar geleden is, dat deze bommen werper een bijzondere vlucht heeft uitgevoerd. Met de vanuit Nederland in de meidagen van 1940 ontsnapte achtT-8W machines werd in Engeland het 320ste Dutch) squadron in de Royal Air Force ge sticht. Eén van dezeT-8W zou een speciale vlucht naar Nederland maken teneinde enkele verzets-agenten naar Engeland over te brengen. Na een eerste mislukte poging wegens mist werd op 16 oktober 1940 een tweede poging ondernomen. De bedoeling was de bewuste agenten vanaf hetTjeuke - meer op te pikken. Toen piloot Schaper (later com mandant M LD en Chef Luchtmachtstafechter boven het meer verscheen werd de machine door een Duitse patrouilleboot onder vuur genomen. Er bleef niets anders over dan door te starten en terug te vliegen naar Engeland, helaas zonderde agenten. De staartschutte van de T-8W zag nog wel kans de mitrailleur van de duitse boot tot zwijgen te brengen. Later bleek dat de bewuste agenten door verraad reeds waren geïnter neerd. Filatelistische gegevens Enveloppe 100 grams papier, formaat 10x19 cm., vierkleurendruk Frankering 70ct bevrijdingszegel Stempel PTT-stempel van Soesterberg en het Militaire Lucht vaart Museum te Soesterberg Adressering Verwijderbaar etiket Insluiter Historisch overzicht Fokker T-8W Bestelling Door storting op postgiro 78 5 99 óf bankrekening 50.55.10.081 t.n.v. H. J. de Jong te Spijkenisse van f5,- per stuk, onder vermelding van aantal stuks en veloppe. Alléén voor donateurs van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum geldt een speciale prijs van f. 4- per stuk. Vermeldt hiertoe op Uw bestelling dat U donateur bent. één enveloppe per donateur Bestellingen dienen uiterlijk 15 november 1985 in ons bezit te zijn en zullen in volgorde van binnenkomst worden behandeld. Indien de enveloppe is uitverkocht, wordt het bedrag teruggestort. Bestellingen né de slui tingsdatum van 15 november a.s. dienen te worden verhoogd met f0,70 extra per enveloppe. De verzen ding geschiedt op of omstreeks 1 december 1985 door H. J. de Jong te Spijkenisse. In verband met de grote belangstelling voor deze eer ste enveloppe, zie 'Nieuwsbrief' nr. 13 van april 1985 die betrekking had op de fameuze Fokker G-1wordt geadviseerd zo spoedig mogelijk Uw bestelling te plaatsen. De eerste enveloppe, Fokker G-1is overigens nog in beperkte mate verkrijgbaar f6,70 per enve loppe, via de bovengenoemde rekeningnummers. Om misverstanden te voorkomen gaarne Uw aandacht voor het volgende - Daar de uitgever geen enkele invloed kan uitoefe nen op onjuiste postafstempeling of beschadiging tijdens de verzending, kan daaromtrent deze NIET aansprakelijk worden gesteld. Indien men bescha digde of slecht afgestempelde enveloppen wil ver vangen, MOETEN deze aan de uitgever worden te ruggezonden; indien voorradig worden deze vervan gen. - Van het eventueel niet ontvangen van enveloppen

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1985 | | pagina 2