NOTITIES u i t HET MUSEUM Ook na de vakantieperiode blijven de bezoekers ko men en als U dit leest zullen er dit jaar vijfenzeventig duizend bezoekers het museum hebben bezocht. Voor al het schitterende model op ware grootte van de Fok ker G-1 trekt, vooral bij de oudere Nederlander, de no dige aandacht. Ook de exposities van Inge Krassenburg enThijs Post- ma werden goed bezocht. Momenteel wordt de 'Nationale Modelbouw Manifes tatie 1985' gehouden in het museum t/m 20 oktober a s., zodat U op de donateursdag op 19 oktober zelf de schitterende modellen nog kunt bewonderen. De ze manifestatie wordt georganiseerd door de Neder landse Vereniging van Modelbouwers NVM de Int. Plastic Modellers Society,afdeling Nederland IPMS en de KNVVL. Er zijn modellen te zien, uiteraard van vliegtuigen, maar ook van gemotoriseerde voertuigen en schepen. Er is een aantal grote zeer fraaie scheeps modellen, zeer toepasselijk, tentoongesteld bij de ex posities over de Marineluchtvaartdienst in hal B. Tevens wordt tegelijkertijd de 'Nationale Kampioen schappen Vliegtuigschaalmodelbouw' gehouden. Het themavoorditjaarisde'gouden' Douglas DC-3 /C-47 Dakota. Ook amateur luchtvaartschilders, tekenaars en fotografen krijgen weer de mogelijkheid hun werk gedurende deze manifestatie te exposeren. In december wordt weer een heel andere expositie ge organiseerd door de Academie voor beeldende vor ming afdeling Textiel te Amsterdam. De leerlingen van deze academie hebben de opdracht gekregen me' textiel het thema luchtvaart uit te beelden. U ziet dus dat onze wisselexpositieruimte in de Snijdershal opti maal wordt benut en mede daardoor weer een andere categorie bezoekers aantrekt die niet primair lucht vaart gericht zijn. Ook voor 1986 zijn weer spectaculaire exposities ge pland. Tevens valt nog te vermelden dat het electrisch systeem in de Snijdershal momenteel wordt gereno veerd hetgeen wel enig ongemakt veroorzaakt, maar uiteindelijk zal deze hal sfeervoller worden verlicht en de objecten zullen dan ook via aansluitpunten op de vloer funktioneler uitgelicht kunnen worden. Uiteraard worden er nu al concrete plannen gemaakt voor de uit te voeren werkzaamheden in de winterslui- tingsperiode. Het ligt in de bedoeling HAL B onder handen te nemen, te beginnen met het winkeltje, de hal, de constructiehoek en het verfraaiien en uitbou wen van de zgn. 'Fokkergalerij'. In het volgende num mer zal ik U hierover meer gedetailleerd informeren. Tenslotte roep ik U allen op deel te nemen aan de donateursdag op 19 oktober a.s. Tot ziens in ons museum. J. A. Boon Directeur Mil. Luchtvaart Museum) MIJMERINGEN VAN EEN TOEZICHTHOUDER De Douglas DC-3 C-47 "Dakota' We vieren dit jaar het 50-jarig bestaan van de DC-3, of militair gesproken de C-47. Als je het beestje zo bij het museum ziet staan, dan zie je het bijzondere er niet van af. Tusen 1935 en 1946 zijn er ruim 10.000 van ge bouwd, maar het meest ongelooflijke van deze kist is dat er nog zo'n 1 500 van bestaan en dat er nog een kleine 1 000 van rondvliegen. Alleen de zeer oplet tende museum-bezoeker zal er achter komen dat er heel wat bij de Luchtmacht en MLD gevlogen hebben. Alleen het ML-KNIL had er al ruim 50 van aangekocht waarvan er ruim 20 in 1948 aan de KLM werden over gedragen om er het Interinsulair Bedrijf mee te vor men. Toen de politiek in 1949 bezig was van Nederlandse! Indië de nieuwe Republiek Indonesia te maken, vlo gen wij steeds minder met de roemruchte B-25. Het werd voor mij tijd om te gaan overschakelen naar de De Museum Dakota naast een F-27 Friendship op het mam-platform van Soesterberg

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1985 | | pagina 6