3000 kogelinslagen op. Na alles dichtgeplakt te heb ben vertrok het toestel naar een vliegveld in India. Inde lucht begon het plakwerk los te laten en begon elk gat door de langsstromende lucht te fluiten. Een patrouille van 6 Jappenjagers, die dit vliegende vergiet wilde neerschieten, sloeg op de vlucht. Het vliegveld waar men moest landen, merkte lakoniek op dat men zich niet over de radio had behoeven te melden want de laatste 50 vliegmijlen had men het zaakje al horen aan komen. Terug naar onze ML-KNILC-47's. De motoren met hun centrale uitlaat gaven een rustigergeluid dan de B-25 motoren waarbij elke cylinder z'n eigen uitlaat had. Toch bleef er nog genoeg herrie in deze niet geïsoleer de kist over. Geheel tegen de gewoonte van de vooroorlogse vlie gers in, die alleen maar goed vlogen als ze een goede driepuntslanding maakten, maakten wij meestal de wat meer zicht gevende wiellandingen of 'aangevlo gen landing'. Voor de dwarszittende passagiers was het wat aangenamer zo lang mogelijk horizontaal te zitten tot het toestel, z'n snelheid kwijtrakende, kreu nend achterover zakte. Ik kan het beste dit verhaaltje over de DC-3/C-47 'Dakota' beëindigen met wat ik er over las in het boek 'The legendary DC-3' blz. 50 I came to admire this machine which could lift virtually any load strapped to its back and carry it anywhere in any weather, safely and dependable. The C-47 groaned, it protested, it rattled, it leaked oil, it ran hot, it ran cold, it ran rough, it staggered along on hot days and scared you half to death, its wings flexed and twisted in a horrifying manner, it sank back to earth with a great sigh of relatief- but it flew and it flew and it flew. Het zei mij vergeven dat ik deze woorden onvertaald laat maar alléén in het Engels kun je het zó zeggen. Eduard. Jonker L. PAmersfoort Versigny D. WLeeuwarden Claus - Kramers A. J. WDen Haag De Roode D. JVlaardinger Bia - Vossenberg GEindhoven Schenk H. FTurnbridge U.K. Hartkoren G. Breda Fokkema A. JDrachten Schrijn H. AHelmond VOO van der MTerborg Zee van der G. LWeert De Jong JDrachten Breemer van den JDen Haag Rutten W. J. M. CCallantsoog Laurens JHempstead USA Horst O. J. H. van der Maarssen Klijnstra W. KAppingedam Jansen RUtrecht Bongers A. SAmstelveen Kemenade J. M. van Rijen Staal R. R. AAlphen a/d Rijn Buiskool R. JZeist Bakker FDordrech Emmerik JAmsterveel Zeeventer K. P. D. van Ermelo Centrale Bibliotheek KLu Den Haag Sar H. A. NSoesterberg Mey G. H. A. van der Tilburg Stork F. W. AGroningen Coene R, MAmsterdam N.B. Vriendelijk verzoek Adreswijzigingen opgeven aan de penningmeester LAAN VAN LEEUWESTEIJN 7 2271 HH VOORBURG NIET aan de computerfirma vervolg LEDENLIJST idzerda R. JBudel-Dorpsplein Moojen O. JRotterdam Pijpekamp G. J. van de Soesterberg Tricht A. R. vVence, Frankrijk Wessels G. L. CAmsterdam Wijk P. vEerbeek Schenk JSchagen Verhey v. Wijk C. CGran Canaria Blokbergen F. N. WLochem Allart A. GHaarlem Faase HAlphen a/d Rijn Beers R. L. van Soesterberg Molenaar DSoest 19 oktober 1985 DONATEURSDAG met o.a. Herinneringen aan de F 104 Starfighter met dia's en film

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1985 | | pagina 8