Uiv penningmeester Wat de financiën betreft was 1985 het beste jaar tot nu toe Het donateurstal groeide met iet§ meer dan hon derd. De 7 donateurs voor het leven hebben voor dit jaar de bijdragen goed laten groeien wat in de volgen de jaren wel merkbaar zal zijn. Onze winkel in het museum en de aktiviteiten op "open dagen" hebben erg goed bijgedragen in de resultaten, hoewel daaro ver nog niet met zekerheid kan worden gezegd of het werkelijk winst is geweest of intering van de voorraad. Deze moet nog geteld worden. Een nieuwe en goede bron was de suggestie van de marine om gelegenheidsenveloppen te laten verschij nen. Tot dusver een succes, mede omdat deze enve loppen slaan op wapenfeiten van 45 jaar geleden. In welke vorm deze uitgifte zal worden voortgezet moet nog worden besproken. Hoe dan ook, onze Stichting is beter in staat geweest de directie van het museum te ondersteunen. De D-VII vordert erg langzaam. De kist staat wel al op zijn wielen, vleugels bekleed, materialen vrijwel be taald. Het schilderij van Z.K.H. Prins Bernhard is met steun van anderen aangeboden. De verlichting van de vliegveldmaquette is verbeterd. De helpers van het museum zoals toezichthouders, timmerlieden, fijne leveranciers, enz. enz. werd als dank een gezellige bijeenkomst aangeboden door de directie met onze steun. Nu de winkel, tot nu toe in zo'n bescheiden hoek wer kend, een veel beter aanzien zal krijgen, is er alle hoop dat onze ondersteuning aan het museum nog veel be ter zal kunnen wordengedacht wordt aan video presentatie met dan betere verlichting van de zaal T.V.-beveiliging om maar wat te noemen. Dit verhaal betekent nog niet dat we voor de toekomst tevreden zijn erzijn nog zoveel plannen. Laten we allemaal proberen onze Stichting werkelijk in staat te stellen om iets groots te doen. Helpt allemaal méér donateurs te werven de winkel te beman nen enz. H. Doppenberg. Nieuivsbriefjes De Kascommissie rapporteert Op 16 september 1985 werden door de heren H. G. Berfelo en H. J. de Jong ten huize van de penning meester ir. H. Doppenberg, de giro-, bank- en kasbe- scheiden doorgenomen. Zij hebben zich van de juist heid van de daarin gepleegde handelingen overtuigd. Echter met de aantekening dat de huidige administra tieve opzet van de "winkel" geen doeltreffende contrö- le hierop mogelijk maakt, weshalve zij aanbevelen deze administratie zodanig te wijzigen dat dit in de toekomst wel mogelijk zal zijn. Tijdens de donateursdag 1985 heeft het bestuur toe gezegd om in overleg met de Werkgroep Verkoop het administratieve beheer van de winkelactiviteiten zo danig te verfijnen, dat voldaan wordt aan de aanbeve ling van de kascommissie. Hartelijk dank leden van de kascommissie I De heer Berfelo zal ook voor 1986 deel uitmaken van de com missie, terwijl de heer R. E. van Wijngaarden uit Bus- sum zich beschikbaar heeft gesteld om de plaats van de heer H. J. de Jong, die toetreedt tot het Stichtingsbe stuur, in te nemen. H.D. De gaande en komende man. In verband met drukke werkzaamheden is drs. A. de Graaff uit het Stichtingsbestuur getreden. De heer de Graaff was één der oprichters van de "Stichting Vrien den" en gedurende de beginjaren onze penningmees ter. Het bestuur is zeer erkentelijk voor het werk dat de heer de Graaff voor ons heeft gedaan; wij weten dat hij - zij het nu op afstand - het wel en wee van MLM en Stichting Vrienden met belangstelling zal blijven vol gen. De heer H. J. de Jong uit Spijkenisse is bereid gevon den de vacature de Graaff te vullen. Hij is geen vreem de in onze vriendenkring. O.a. als toezichthouder, lid kascommissie en als één van de sleutelfiguren van het project "gelegenheidsenveloppen", komen wij hem bij activiteiten in- en rond het museum regelmatig tegen. Zijn enthousiasme en ervaring zullen bij het bestuurs- werk goed van pas komen. H.D. DE FOKKER T VIII W. Ten geleide In december vorig jaar verscheen de tweede uitgave in de serie enveloppen over de Nederlandse militaire vliegtuigen van vóór 1940. Deze tweede enveloppe was gewijd aan de Fokker T - VIII W. Aangezien er aan de vliegtuigen van de Marinelucht vaartdienst tot nu toe weinig aandacht werd besteed, besloot ik om in deze aflevering van de "Nieuwsbrief" geen vliegtuig te behandelen uit de serie "De Vliegtui gen van het Militaire Luchtvaart Museum", maar eens wat meer te vertellen over de Fokker T- VIII W. Koos van den Berg.

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1986 | | pagina 6