NOTITIES UIT Het museum is sinds 31 maart jlM 2e Paasdag, weer open en wordt al weer druk bezocht. De afgelopen wintersluitingsperiode werd, zoals te doen gebruike lijk, weer benut om het museum te verfraaien. De werkzaamheden werden dit jaar geconcentreerd in de technische hal Bdie overigens op 1 juli a.s. ver noemd zal worden naar de eerste Chef Technische Dienst van de Luchtvaartafdeling en het ML - KNIL. Allereerst werd het 'winkeltje' omgebouwd tot een echte 'shop' die voortaan 'De Brik' zal heten. Op 27 maart jl. werd 'De Brik' feestelijk geopend door de Stichting in aanwezigheid van een aantal vrijwillige 'winkeliers'. De Luchtmachtemblemen in de gang ver huisden naar de filmzaal die verlichtingtechnisch werd aangepast voor het vertonen van video. Daarvoor in de plaats hangen nu fraaie gouaches van de bekende luchtvaartillustrator Thijs Postma. Vervolgens zult u hal B in eerste instantie niet meer terugkennen. De tijdelijke expositie met foto's van alle Fokker-vliegtuigen voor de Militaire Luchtvaart werd omgetoverd in een nu met recht genoemde 'Fokker galerij'. Aansluitend werd in dezelfde stijl het construc tiegedeelte omgebouwd. Het publiek wordt nu auto matisch ook beter geleid in de aanbevolen historische richting. Bovendien werd hal B verfraaid met een aan tal originele kunstwerken uit het schitterende boek 'Squadron' van Serge Stone. Een zeer toepasselijke kunstzinnige aanvulling op de daar aanwezige tech- HET MUSEUM niek en tevens het bewijs dat kunst en techniek goed samen kunnen gaan. In de Snijdershal werd de auto bij de Farman omge wisseld voor een imposante Renault uit de twintiger jaren. De Indische Luchtvaart Galerij werd voorzien van een prachtige vitrine, een stuk vakwerk van onzo timmerman Herman van Oostrom. Uiteraard werd h. noodzakelijke onderhoud zo goed als mogelijk uitge voerd en tenslotte het gehele museum grondig schoon gemaakt. In de wisselexpositie werd door het National Lucht- en Ruimtevaart Laboratorium N .L.R.een expo sitie ingericht die een beeld geeft van de taken van het N.L.R. Deze expositie zal nog worden gecompleteerd en meer worden toegespitst op het onderzoek ten be hoeve van de M ilitaire Luchtvaart en eind mei een defi nitieve plaats krijgen in hal B. Rond Pinksteren zal door de Italiaanse Luchtmacht een expositie worden ingericht over de bekende Itali aanse General Nobile die twee luchtschepen bouwde en als eerste over de Noordpool vloog. Deze expositie duurt tot eind juni. Daarna volgt een expositie met zeef drukken van Henk van der Vet die op 1 juli 'op hoog niveau' zal worden geopend. Tot mijn opluchting kan ik nog vermelden dat de perse neelssituatie gelukkig wat verbeterd is, daar enige manschappen van de Koninklijke Landmacht, maarnu ook van de Koninklijke Luchtmacht de gelederen zijn

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1986 | | pagina 2