18 oktober 1986 DONATEURSDAG In het midden van de twintiger jaren werd een bijzondere prestatie geleverd door het in eigen beheer bouwen van enige tientallen AVRO's en De Havillands. En zo groeide on er leiding van Ir. Vreeburg Technische Dienst van de Indi sche Militaire Luchtvaart uit tot een voor die tijd zeer mo dern bedrijf. Het door Ir. Vreeburg ontworpen en onder zijn toezicht gebouwde vliegtuig 'de Vreeburg A2M' Anderhalf jaar voor het uitbreken van de vijandelijkheden met Japan werd Ir. Vreeburg toegevoegd aan het Kabinet van de Legercommandant. Gedurende de oorlogsjaren verbleef hij in een Japans interneringskamp van waaruit hij in 1945 werd gerepatrieerd naar Australië en vervolgens met pensioen naar Nederland vertrok. Op 4 september 1973 overleed Ingenieur H. A. Vreeburg te 's Gravenhage. Koos van den Berg werkgroep 'CURIOSA' In de 'Nieuwsbrief van oktober 1984 was een oproep ge plaatst om een werkgroep te vormen met als doel be hulpzaam te zijn bij het verzamelen van waardevolle herin neringen aan de Militaire Luchtvaart uit vervlogen tijden ten behoeve van het Museum. Begin 1985 kon deze werk groep worden geformeerd, bestaande uit de heren E. de Roode, H. G. Berfelo en H. J. de Jong. Haar eerste taak was het opstellen van een folder, waarin de doelstellingen van de werkgroep tot uitdrukking kwamen. In deze folder werd een oproep gedaan om tastbare herinneringen aan de Mili taire Luchtvaart van leger, luchtmacht en marine in bruik leen aan de 'Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum af te staan. Deze zouden kunnen zijnfoto's, •niformen, instrumenten, gereedschappen, documenten, -ouriosa etc. men en vooroorlogse vliegerkleding uit vele historische fo to's, documenten, een asbak vervaardigd uit een houten propeller en een "non-standaard" vliegersbril ooit gebruikt door de toenmalige vlieger Wittert van Hoogland. Al deze goederen werden hetzij geschonken hetzij in bruikleen af gestaan aan de Stichting. Onlangs heeft een bespreking plaats gevonden tussen de conservator van het museum, de heer G. Gierum en de le den van de werkgroep teneinde tot enkele afspraken te komen betreffende o.a. de archivering van de goederen, hun opslag en tentoonstelling. Het resultaat is dat de werk groep thans over een eigen opslagruimte in het magazijn van het museum beschikt. De in opslag zijnde artikelen worden op verzoek van het museum ter beschikking ge steld wanneer deze nodig zijn bij bepaalde opstellingen in het museum. Zo is bij aanvang van het nieuwe seizoen ron dom de G-1 jachtkruiser een poppengroep opgesteld. Voor de aankleding hiervan is een beroep op de werkgroep gedaan. Daarnaast toont de sectie 'Militaire Luchtvaart Hi storie' grote belangstelling voor de ingezamelde foto's en documenten. In het komende jaar zal de werkgroep zich blijven inzetten bij het inzamelen van waardevolle herinneringen. Daarom wil zij graag nogmaals attenderen op het grote belang om deze historische materialen niet verloren te laten gaan voor het nageslacht. Vooral is er veel belangstelling voor vlieg brevetten, zakboekjes en andere luchtvaartducumenten. Mocht U dergelijke attributen bezitten en ze willen afstaan of in bruikleen willen geven aan onze Stichting, neemt U dan eens contact op met de voorzitter van de genoemde werkgroep E. de Roode Barnsteenstraat 69 2403 BX Alphen a/d Rijn Telefoon 01720 - 21.0.45 Denk aan ons devies "Laat wat vloog, niet vervliegen H. J. de Jong Om te noteren in Uw agenda De "eerste oogst" hierop bestond naast een aantal unifor-

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1986 | | pagina 3