1925 waren deze maar 28 sq.ft groot (nu 48 sq.ft. en meer). Zijn "landingssnelheid" was dan ook zó groot dat hij zijn beide enkels brak met een knieschijf. Hij was weer zo dat hij de volgende dag in een ambulance en wat mensen de stukken van de prop en motor ging zoeken om de oorzaak vast te stellen. Daar hebben ze vijf dagen overgedaan. Hij was toch wel de eerste Soesterberger die zich met een chute redde. Wat Brian beleefde na zijn Nederlandse verlof in 1927 komt in de volgende "Nieuwsbrief". Dop. vervolg LEDENLIJST Korthals Altes AMaarssen Haas G. J. de Brasschaat Hendriks A. CHuckelhoven Smoes BHuizen Holst A. van Rotterdam Hansen JAmstelveen Lindeboom C. HMaarssen Bakker SKrommenie Berg R. van den Haarlem Verwey M. A. N't Goy Kadijk SLeens Alting PAmsterdam Herdink R. E. JSoest Bourgonje H. H. van Waddinxveen Herder-Sangers AEmmen Rijk P. EHuizen Steen GEemnes Pelgrom EMaassluis Groeneveld P. HDen Haag Bartels JBaarn Beerens R. GDe Bilt Coelman JDen Haag Vervoort P. L. AAmsterdam Versteegh J. MOverveen Feringa R. E. MUtrecht Leeuwen J. van Amersfoort Hartogh A. F. KDen Haag Nieuwendijk RHoogland Voor U het vergeet NIEUWE DONATEURS zijn nog steeds DE VLIEGTUIGEN van het MILITAIRE LUCHTVAART MUSEUM De North American F-86K Sabre Toen op dinsdag 12 juni 1973 de italiaanse Lt. Kol. Frigo Al berto zijn F-86K Sabre 53-8305 (Fiat c/n 33) op de vliegba sis Deelen aan de grond zette, werd weer een luchtmacht- historisch hiaat opgevuld. Want toen de Koninklijke Lucht macht in 1964 de "Kaasjager" uitfaseerde, werd vergeten een kompleet exemplaar voor het nageslacht te bewaren. De italiaanse Sabre werd namelijk, met toestemming van de amerikaanse eigenaren, aan Nederland geschonken om in het toenmalige Luchtmacht Museum te worden ge plaatst. Na op Deelen van nederlandse kleuren te zijn voorzien, werd deze "Kaasjager" op de opendag op 30 juni 197" reeds door tienduizenden bekeken. Inmiddels slijt de "G- 305" al weer dertien jaar van zijn hopelijk nog lange leven in het Militaire Luchtvaart Museum, waar hij staat opgesteld in de Ir. H. A. Vreeburghal. De ontwikkeling van de Sabre betekende een omwenteling in de luchtvaart op het gebied van de aërodynamica. Oorspronkelijk ontworpen in 1945 als een vliegtuig met een rechte vleugel en tiptanks onder de fabrieksregistratie NA- 140, werd het ontwerp na analyse van buitgemaakte duitse studies geheel herzien en uitgevoerd met een pijlvleugel. Er werden drie prototypen gebouwd onder de U.S.Air Force registratie XP-86, waarvan de eerste vloog op 1 oktober 1947 te Muroc (nu Edwards Air Force Base). De prototypen vertoonden uitstekende vliegeigenschap- pen en op 28 april 1948 werd in een lichte duik zelfs de ge luidsbarrière doorbroken. VA IN HARTE WII.KOM (wordt vervolgd) De "Q-305" op 30 juni 1973 op de vliegbasis Deelen, nog voorzien van diverse Italiaanse opschriften.

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1986 | | pagina 8