NOTITIES. uit het MUSEUM In de afgelopen zomervakantieperiode werd het museum vooral door de individuele bezoeker erg goed bezocht, ter wijl het aantal groepsbezoeken daarentegen, in ver gelijking met verleden jaar zomer, duidelijk afnam. Toch werden op topdagen zo'n duizend vijftienhonderd be zoekers geteld. Ook de modelbouwmanifestatie, die dit jaar weer grootser is opgezet en traditiegetrouw in het mu seum wordt gehouden van 28 september t/m 19 okto ber, zal naar verwachting evenals verleden jaar, weer dui zenden bezoekers aantrekken. Toch blijkt ieder keer weer, óók in de regio en zelfs in lucht vaartkringen, dat ons museum nog lang niet overal ge noegzaam bekend is, ondanks een toch wel, binnen de mogelijkheden, aktief gevoerde "reclame-campagne". Ook op de "Open-Dag-KLu-1986", die op 20 september jl. op de vliegbasis Eindhoven werd gehouden, was het mu seum weer present met een stand in één van de tentoon stellingstenten, evenals de" Stichting Vrienden van het Mili taire Luchtvaart Museum", die reclame maakte in een an dere tent waar allerlei marktkraampjes waren opgesteld. Onze museum Harvard PH-MLM (B-71) nam deel aan de vliegshow en de commentator Hans Engelman maakte goed reclame voor het museum. In het museum werd de afgelopen maanden uiteraard wei nig verfraaid of anderszins gewerkt, daar het nog steeds geringe aantal museummedewerkers werd ingezet als toe zichthouder, rondleider en receptionist. Buiten het museum werd wel gewerkt aan de motoren van de C-47 Dakota door de vrijwilligers Hans Onnen, ex-luchtmachtvlieger en Henk van de Land, ex-Chef Instructeur BWK/DC-10 van de KLM. Beiden hebben vroeger op de DC-3/C-47 Dakota gevlogen en zijn nu bezig de motoren te conserveren. Het opstarten van de motoren en het warm draaien was natuur lijk een spectaculair gebeuren. De Neptune 201, die naast de Dakota staat opgesteld, kreeg een grondige opknapbeurt, dank zij de geweldige medewerking van de Koninklijke Marine. Een kleine ploeg van de Onderhoudsdienst van het vliegkamp Valkenburg heeft er weken aan gewerkt en de 201 is weer aL nieuw. Zoals bekend, voert ons museum ook een aktief kunstbe leid en begin november zal een expositie van kunstschil der Rob Hessels (ex-marineman) worden geopend. Het prachtige schilderij van de Karei Doorman, dat in de koffie kamer hangt, is gemaakt door Rob Hessels. Ook elders in het museum hangen schilderijen van hem, waarvan vooral het grote schilderij van Z.K.H. Prins Bernhard veelvuldig wordt bekeken en gefotografeerd. De expositie duurt tot en met 30 december. Daarna zal het museum weer enige maanden worden ge sloten en alle mankracht worden benut het museum weer te verfraaien en schoon te maken en het noodzakelijke on derhoud uit te voeren. Tenslotte roep ik U op voor de komende donateursdag ot 18 oktober a.s., waarop o.a. de geplande werkzaamheden voor de komende wintersluitingsperiode nader zullen wor den toegelicht en óók de plannen voor 1987, maar óók reeds voor het jubileumjaar 1988 (75 jaar Militaire Lucht vaart) ontvouwd zullen worden. J. A. Boon (directeur Militaire Luchtvaart Museum) DE VLIEGTUIGEN van het MILITAIRE LUCHTVAART MUSEUM De North American F-86K Sabre Op 28 december 1947 bestelde de USAF 33 productie P—86A's (na juni 1948 F-86A genoemd) al snel gevolgd door een bestelling van 521 stuks. De aflevering aan de squadrons begon in februari 1949. De productie van de F-86A werd in december 1950 be ëindigd. De F-86A werd op de produktielijn opgevolgd door de F-86E, welke voornamelijk verschilde van de A door zijn volledig beweegbare horizontale staartdelen. Inmiddels was in maart 1949 door North American begon nen met de ontwikkeling van een "all-weather" variant van de Sabre. Personeel van de Marmeluchtvartdiensl bezig met hel opknappen van de LOCKHEED SP-2H NEPTUNE "201" Deze serie staat onder redactie van Koos van den Berg. De voorliggende aflevering is geschreven door Hans Berfelo. Vervolg zie "Nieuwsbrief" nr. 18 - juli 1986

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1986 | | pagina 2