Van de Penningmeester Ook van deze kant alle donateurs van harte de aller beste wensen voor het "Nieuwe Jaar". Daarbij hoop ik vanzelfsprekend dat Uw bijdragen vlot in de kas mogen vloeien. Om dat te vergemakkkelijken heb ik een ac ceptgirokaart ingesloten. Hopenlijk weet U de minimum bijdragen nog wel f. 25,-- (voor de wat ouderen boven de 18 jaar) en tenminste f. 10,--(voor de jongeren.) Na tuurlijk graag meer Ook is een computerkaart ingesloten als lidmaatschaps kaart. Het wordt nu nuttig voor U om deze bijzich te heb ben indien U het museum gaat bezoeken. Het bestuur heeft n.l. besloten alle donateurs korting te gunnen bij aanschaf van de wat duurdere artikelen. Hierover zal in de volgende "Nieuwsbrief" nader worden bericht. Mag ik U tenslotte vragen eventuele adreswijzigingen niet te melden bij de ARC-computerfirma. Zij reageren uitsluitend en alleen op diegene die de ledenadministra tie doet en dat is Uw penningmeester - de onder getekende in Voorburg. Postbank nr.: 43 75 078 Nutsspaarbank, rekening nr.: 89.06.28.912 H. Doppenberg DONATEURSDAG 1986 Voor de organisatoren is het verheugend elk jaar een groot aantal belangstellenden in het Militaire Luchtvaart Museum te mogen ontvangen. Ook op zaterdag 18 ok tober was dit weer het geval. Ruim 100 vriendinnen en vrienden gaven acte de presence en toonden daarmee dat deze dag in een behoefte voorziet. Voor het bestuur een duidelijke stimulans om met het evenement door te gaan en te blijven zorgen voor een aantrekkelijk pro gramma. De Directeur van het Museum, Lt-Kol KLu Boon, had weer veel nieuws te vertellen over hetgeen het museum en zijn bezoekers in 1987 te wachten staat. Maar ook 1988, het jaar waarin de Koninklijke Luhtmacht haar 75ste verjaardag zal vieren, kwam aan de horizon. Naast de verfraaiing van de expositie zullen in beide jaren heel wat bijzondere activiteiten rond nieuwe histori sche aanwinsten en kunstmanifestaties aan de orde zijn. Houdt u de aankondigingen daarvan in de gaten via de rubriek "Notities uit het Museum" in onze "Nieuws brief". De rondgang door de expositie toonde zelfs de fre quente bezoeker van het MLM dat er steeds weer nieu we dingen te zien zijn. Het beste bewijs dat ons museum een levend bedrijf is. De lunchpauze bleek wederom bij uitstek de gelegen heid voor oude bekenden om bij te praten en ervaringen van voorheen uit te wisselen. Zo krijgt de donateursda voor een aantal deelnemers ook nog een reunie-tintjb. 's-Middags nam de heer Pijpstra, boordwerktuigkundige van de Uiver II ons mee op de vliegreis van Amsterdam naar Melbourne. Fraaie dia's illustreerden zijn boeiend relaas over de voorbereiding en de uitvoering van deze vlucht. Een uit de eerste hand verkregen journaal dat he rinneringen opriep aan de Melbourne-race met de le gendarische "UIVER" van de 30er jaren. Ongetwijfeld kunnen wij terugkijken op een zeer ge slaagde bijeenkomst: het was wederom een prettige er varing in onze vriendenkring te verkeren. Ik wil de heer Boon en Conservator Glerum gaarne hartelijk bedanken voor hun aandeel daarin. Tot ziens op de "Donateursdag 1987 H. Dieters. DONATEURSDAG 1986 Traditiegetrouw heeft de afgelopen donateursdag onze enthousiaste museumvriend - A.J. Vonkeman - weder om geïnspireerd tot het schrijven van een gedicht. Gaarne sluiten wij ons aan bij zijn inspirerende oproep meer donateurs binnen te brengen (redactie) 't Zijn de Luchtvaart-Museum-Donateursdagen, die elk jaar weer om een "uitvlucht vragen. Zo ging het ook weer gezellig toe in 1 9 8 6, met de "UIVER-II-VLUCHT" erbij was het prachtig! Zoiets wil deze donateur steeds weer uitdragen: Eendracht geeft historisch hier Luchtmacht-pracht' en elk jaar weer mooier dan 'k had verwacht! Donateurs kunnen de Stichting financieël steunen, maar wat die medewerkers daar jaarlijks kleunen is ongelooflijk véél en vraagt inzet, tijd en kracht! Ook 1987 en 1988 worden hier weer bijzondere jaren, daarvoor dienen we nog een 100 donateurs te vergaren. De Marine Luchtvaart Dienst bestaat in 1987: 70 jaar en de Koninklijke Luchtmacht volgt in 1988 met 75 jaar! Dat zal 't Museum écht nog verder doen opklaren! Elk Jubileumjaar werkt voor 't museum als "lokker evenals de collectie van medewerkers van FOKKER. Laten we ook die hierin danken en prijzen want 't is enorm wat zij hierin doen herrijzen! "Donateurs, donnez!" Roep er 100 bij als "dokker"!! A. J. Vonkeman, Ermelo, 19-10-86 als een "aanlokker"

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1987 | | pagina 2