NOTITIES - uit het MUSEUM Momenteel is het museum weer enige maanden geslo ten en wordt alle mankracht ingezet vor het onderhoud vn de museumcollectie, het grondig schoonmaken van het museum en zoals te doen gebruikelijk in deze winter periode het weer verfraaien van het museum. De Ir. Vreeburghal zal tussen het zgn. construc tiegedeelte en de motorenlijn worden verfraaid in de zelfde stijl die verleden jaar werd toegepast bij de "Fokkergalerij" en het zgn. constructiegedeelte. Ook de koffiekamer zal wat gezelliger worden gemaakt door o.a. de bestaande fantasieloze verlichting te modificeren. Het prachtige door TEHATEX geschonken wandkleed zal dan ook beter tot zijn recht komen. Ook worden voor- oereidende werkzaamheden verricht aan de op ver moedelijk 4 mei te openen "MWO-expositie" die wordt gerealiseerd naast de Gedachtenishoek. Extern zal het museum zich op grootse wijze mani festeren op de vacantiebeurs 1987 die van 14 t/m 18 januari wordt gehouden in de Jaarbeurs te Utrecht. Een fraaie door de Onderhoudsdienst van het Vlieg kamp Valkenburg overgespoten T6-Harvard zal als blik vanger dienen. Onze museumstand wordt omringd door enige andere Utrechtse musea en de stand van Promo tie Utrecht. Het tamboerkorps van Klu kapel treedt op bij de officiële opening en op zaterdagmiddag 17 januari o.a. in de "MLM/Utrecht stand". De luchtmachtkapel ver zorgt op vrijdag 16 januari een lunchconcert in één van de jaarbeurshallen. Voor de kinderen is er een speciale attractie n.l. een nieuwe speelcockpit die per 1 april in de v/reeburghal zal worden opgesteld zodat we voortaan met twee speelcockpits kunnen "vliegen" Ter gelegenheid van de opening van het museumsei zoen zal er 31 maart op feestelijke wijze een kunstexpo sitie met werk van de "Gooise Grafici" worden geopend. Op 1 april gaan de deuren weer open voor het publiek en kunt U het weer verfraaide museum komen bewonderen. J.A. Boon (directeur Militair Luchtvaart Museum) MARINEMUSEUM KOOPT SCHILDERIJ "De Beëdiging Op 14 november j.l. werd door Vice-Admiraal b.d. J.H.B. Hulshof, oud Bevelhebber der Zeestrijdkrachten, een tentoonstelling van schilderijen van ROB HESSELS ge opend in de wisselexpositieruimte van het Militaire Luchtvaart Museum. Bij de officiële opening werd het bijna levensgrote schil derij "DE BEËDIGING" onthuld waarop het moment staat verbeeld dat Z.K.H. Prins Willem Alexander de eed aflegt aan boord van het geleidewapenfregat Hr.Ms. Tromp ten overstaan van Vice-Admiraal R. Krijger, Commandant Zeemacht Nederland, die ook bij deze opening aanwe zig was. Dit schilderij werd aangekocht door het Helders Marinemuseum. MEDEWERKERSAVOND Op dinsdagavond 25 november j.l vond, op uitnodiging van de Directeur van het Militair Luchtvaart Museum, de medewerkersavond plaats. Deze thans voor de tweede maal georganiseerde avond werd door ongeveer 80 medewerkers bijgewoond. In zijn openingswoord dankte de Directeur de Lt. Kol. Boon deze "medewerkers in de ruimste zins des woords", zoals hij hen betitelde, voor hun betoonde inzet in het afgelopen seizoen. "Zonder de vrijwillige toezichthouders op de zon- en feestdagen, wanneer het museum slechts over 3 eigen mensen kan beschikken, zouden wij onvoldoende toe zicht gehad hebben. De medewerkers van de winkel "De Brik", hebben een flinke omzet kunnen boeken, dankzij het grote bezoekersaantal van het museum. Mede daar door konden wij voor deze avond een financiële bijdra ge vanuit de kas van de Stichting Vrienden ont vangen. Daarnaast waren enkele leden van de Klu en de MLD aanwezig, die het afgelopen jaar op hun wijze hadden

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1987 | | pagina 3