Instructief is de vleugel van een F-84 straaljager, waar mee gedemonstreerd kan worden hoe het landingsge stel tijdens de vlucht geheel in de vleugel wordt opge borgen. Marineluchtvaartdienst Aan de Marineluchtvaartdienst die dit jaar zeventig jaar bestaat wordt extra aandacht gegeven. De MLD-expo- sitie achter de S.2N Tracker werd aantrekkelijker ge maakt door de wanden wit te schilderen, de verlichting aan te passen en te verfraaiien met enige gouaches van Thijs Postma en olieverfschilderijen van Rob Hessels. Bovendien werd de KLu-HARVARD vervangen door een Harvard in de authentieke kleuren van de Koninklijke Marine. Speelhoek Het museum beschikt nu over twee straaljagercockpits die in een speciale hoek van de Vreeburghal staan op gesteld en waarin de jeugdige bezoekers kunnen "vlie gen" en zich even 'straaljagerpiloot kunnen wanen'. Fokkergalerij De Fokkergalerij, waar de foto's van alle door FOKKER voor de Nederlandse Militaire Luchtvaart gebouwde vliegtuigen zijn te zien, vormt nu het laatste onderdeel van de permanente expositie in de Vreeburghal. Indische luchtvaart. In de Generaal Snijdershal kreeg de B-25 Mitchell een grondige poetsbeurt en werd de Indische Luchtvaart Galerij aangevuld met enige fraaie lessenaars met daar in historische documenten en attributen uit het voorma lig Nederlands-lndië. Wisselexpositieruimte. Dit jaar worden drie kunstexposities georganiseerd. Tot eind juni exposeren de Gooise Grafici onder het motto: "De Gooise Grafici zien ze vliegen". 1 Juli wordt weer een nieuwe expositie geopend met zeer exclusief werk van Noor van Os. 17 Augustus volgt dan een expositie over de zeventig jarige Marineluchtvaartdienst. De Nationale Modelbouw Manifestatie wordt weer in de herfstvakantie gehoude en medio november tot het einde van het seizoen (o januari) exposeren Marijke Boomsma en Frieda van Voorst. Koffiekamer. De koffiekamer werd gedeeltelijk voorzien van een lam- brizering en de verlichting gemodificeerd. Buiten werd een terrasje aangelegd hetgeen bij goed weer enig soe laas biedt daar de koffiekamer op drukke dagen veel te klein blijkt te zijn. Expositie MWO/ML. Tenslotte valt nog te vermelden dat alle voorbereidende werkzaamheden werden uitgevoerd aan dat gedeelte van de permanente expositie dat wordt gewijd aan d§ Ridders MWO van de Militaire Luchtvaart. Deze excl sieve expositie Ridders MWO/ML zal op 4 mei door Z.K.H. Prins Bernhard worden geopend. Nadat U dit gelezen heeft hoop ik Uw nieuwsgierigheid geprikkeld te hebben en U dan ook weer in het steeds mooier wordende museum te mogen begroeten. Tot ziens in het museum! J.A. Boon (directeur Militaire Luchtvaart Museum) om te noteren in uw agenda 10 oktober 1987 DONATEURSDAG Nieuw is een HARVARD in de kleuren van de Marine Luchtvaart Dienst

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1987 | | pagina 2