werkgroep 'CURIOSA' NIEUWE BOEKEN 1rrl985 werd de werkgroep "Curiosa" geformeerd met ais doel het behulpzaam zijn bij het verzamelen van waardevolle herinneringen aan de Militaire Luchtvaart uit het verleden ten behoeve van het Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg. Helaas moest een van de leden van de werkgroep - de heer E. de Roode - wegens drukke werkzaamheden, bedanken als lid. Inmiddels is de werkgroep aangevuld door de heer H. Blouw. In deze 'Nieuwsbrief zult U de nieuwe folder van de werkgroep aantreffen. Hiermede willen wij nogmaals on der Uw aandacht brengen het grote belang om histo risch materiaal vooral niet verloren te laten gaan voor het nageslacht. Mocht U dergelijk materiaal bezitten en dit wensen te ;chenken dan wel in bruikleen af te staan aan de Stich ting, aarzelt U dan niet dit via de aanmeldingskaart aan de werkgroep kenbaar te maken. Misschien heeft U zelf geen historisch materiaal maar weet U in Uw omgeving iemand, die mogelijk wel iets be zit, geeft U dan ons adres door, zodat diegene met ons in contact kan treden. Mocht U vragen of anderzins hier over hebben, laat dit dan weten aan het Secretariaat van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum Pieter de Hooghstraat 19 3202 TW Spijkenisse Telefoon (01880) - 12.8.43 Het devies van de werkgroep "Curiosa" luidt: "Laat wat vloog, niet vervliegen!" H.J. de Jong van de KASCOMMISSIE Op 24 december 1986 werden door de heren R.E. van Wijngaarden en H.G. Berfelo in aanwezigheid van onze penningmeester Ir. H. Doppenberg, de giro-, bank- en kasbescheiden doorgenomen. Zij hebben zich daarbij overtuigd van de juistheid van de daarin gepleegde handelingen. De geschiedenis van de FOKKER S-11 INSTRUCTOR Dit jaar is het 40 jaar geleden dat het prototype van de Fokker S-11 zijn eerste vlucht maakte. In dit jubileumjaar zal half mei een boek over de S-11 (en S-12) verschijnen. Door de schrijver is hieraan ruim vijf jaar gewerkt. Het is uiteindelijk een boek geworden van 240 pagina's met ruim 400 foto's en tekeningen. Dit alles op oblong (liggend) A5 formaat en professioneel gezet, gedrukt en genaaid. Er wordt uitgebreide informatie verstrekt over ontwikkeling, techniek, vliegeigenschappen, S-12, diensttijd KLu en MLD, gebruik Israël, licentiebouw Italië en Brazilië, civiel gebruik en Fokker Four. Dit alles in clusief produktie/registratielijsten. De prijs van het boek zal na verschijnen, half mei, f 29,50 bedragen. Wie het boek vóór 10 mei bestelt, betaalt slechts f 23,50 (een korting van maar liefst 20%). Bestellen kan alléén door vóór bovengenoemde datum f 23,50 vermeerderd met f 4,00 verzendkosten (dus f 27,50) over te maken op postbank nummer 54.06.383 t.n.v. F. Roos te Nijmegen. U krijgt het boek dan onmid dellijk na verschijnen thuisgestuurd. Na 10 mei moet f 33,50 overgemaakt worden. Het boek zal niet ver krijgbaar zijn in de normale boekhandel. Redactie De ledenadministratie heeft géén bezwaar tegen wat extra werk, dus DONATEURS zijn steeds van harte welkom Een Fokker S-11 Instructor/C/n 6193. de E-4 van de Koninklijke Luchtmacht op Deelen 12-6-1971 (originele foto Fred Roos)

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1987 | | pagina 3