NIEUWE BOEKEN '70 Jaar Marineluchtvaart' GELEGENHEIDSENVELOPPE 15 Dit jaar is het 70 jaar geleden dat de Marineluchtvaartdienst werd opgericht. Op initiatief van LTZSD20C W.J.J. Geneste werd door Nico Geldhof e.a. een compleet historisch overzicht samengesteld van het wel en wee van de Marineluchtvaartdienst. En het resultaat mag er zijn. Het overgrote deel van het boek beschrijft de geschiedenis van de M.L.D. en is verluchtigd met zeer veel foto's, waarvan vele nog niet eerder zijn gepubliceerd. In het tweede deel van het boek wordt een overzicht gegeven van alle toestellen waar mee de M.L.D. in de afgelopen 70 jaar heeft gevlogen en waarbij van ieder type een foto is geplaatst. Het boek geeft een goed leesbaar, boeiend stuk geschiedenis weer en is, ook als na slagwerk, voor een in de Marineluchtvaart dienst geïnteresseerde, onmisbaar. '70 Jaar Marineluchtvaartdienst' is in de stichtingswinkel 'De Brik' verkrijgbaar en uiteraard in de boekhandel raison van 45,-. HGB In het kader van de door de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Muse um, in samenwerking met de Traditiekamer van de Marineluchtvaartdienst, uit te geven gelegenheidsenveloppen zal in oktober de 6de enveloppe verschijnen. Deze zal betrekking hebben op de Dornier Do-24, ter herinnering aan de bijzondere reddingsoperaties die met dit type vliegboot in 1942 door de Marineluchtvaartdienst in het voormalig Nederlands-Indië werden uitgevoerd. Filatelistische gegevens: Enveloppe: 100 grams papier, formaat 10x19 cm, vier-kleurendruk. Frankering: Frankeerzegel 65 cent, Honderd jaar Veilingwezen. Stempels: PTT handstempel van Soesterberg 27 oktober 1987, 12.00 uur en het Militaire Luchtvaart Museum. Adressering: Verwijderbaar etiket. Insluiter: Historisch overzicht van de Dornier Do-24. Bestelling: Door de storting van 5,— per stuk op postgiro 78 599 of bankrekening nr. 50.55.10.081 t.n.v. H.J. de Jong te Spijke- nisse, met vermelding aantal enveloppen nr. 6. Bestellingen dienen uiterlijk voor de datum van uitgifte in ons bezit te zijn en zullen in volgorde van binnenkomst worden behan deld. Indien de enveloppe is uitverkocht wordt het bedrag teruggestort. Bestellingen na de sluitingsdatum dienen te worden verhoogd met 1,— per enveloppe. De verzending geschiedt in de week n£ 27 oktober. Een speciaal eerstedag enveloppen-album is tegen de sterk gereduceerde prijs van 27,50 verkrijgbaar in de Stichtingswinkel 'De Brik' in het Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg en bij de OS O officier van het Marinevliegkamp De Kooy. De Fokker T-V, Fokker C-X en Glenn Martin enveloppen zijn nog in beperkte mate verkrijgbaar 8,— per stuk.

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1987 | | pagina 15