VAN DE PENNINGMEESTER Alhoewel voor zover mogelijk een aantal voorbereidende werkzaamheden zijn ver richt zal er de komende maanden keihard doorgewerkt dienen te worden om het toch wel groots opgezette project met de beschik bare mankracht te kunnen realiseren. Op 31 maart a.s. zal mede in het kader van de viering van het 75-jarig bestaan van de Koninklijke Luchtmacht (1 juli 1988) het vernieuwde gedeelte van de Snijdershal worden geopend door Z.K.H. Prins Bern- hard. In de nieuwe expositie zal de replica van de Fokker D. XXI uiteraard een blik vanger zijn. Momenteel wordt dan ook hard gewerkt aan dit schitterende project en het ziet er dan ook naar uit, onvoorziene omstandigheden daargelaten, dat de Fokker D. XXI op 31 maart a.s. gepresenteerd kan worden. Tevens wordt per 31 maart in de wissel expositieruimte een tentoonstelling ingericht met de recentelijk in de binnen landen van Borneo geborgen wrakstukken waaronder een stuk vleugel van een Neder landse Glenn Martin 139 WH-3a bommen werper die op 18 december 1941 boven het toenmalige Brits Borneo door de Japanners werd neergeschoten. Extern heeft ons museum van 13 t/m 17 januari acte de presence gegeven op de vakantiebeurs 1988. Deze keer stal een Fokker S-l 1 in de stand van de Jaarbeurs de show. Rest mij U nog te vertellen dat de RF-84F Thunderflash aan onze collectie is toege voegd en vermoedelijk tijdens de open dagen van 28 juni t/m 2 juli op de vliegbasis Deelen te zien zal zijn. Ook aan de restau ratie van de Fokker D. VII wordt gestaag doorgewerkt en het streven is dit authentieke toestel op 27 juni a.s. in het museum te presenteren. Voor de 75-jarige Luchtmacht wordt het een topjaar maar ook het museum staat, mede i.v.m. hiermede, een heel bijzonder jaar te wachten en niet onopgemerkt mag blijven dat ons museum op 3 juli twintig jaar bestaat! J.A. Boon (Directeur Militaire Luchtvaart Museum) Aan alle Nieuwsbrief lezers het allerbeste toegewenst voor het Nieuwe Jaar. Van harte hoop ik dat dit komende jaar minstens zo voorspoedig voor onze Stichting mag verlopen als het afgelopene. Vooral voor onze winkel, die ondanks haar worsteling om de nodige hulpkrachten op tijd ter beschikking te hebben, de belangrijkste bron van inkomsten heeft geleverd. Mijnerzijds daarvoor mijn dank. Ook de gelegenheids enveloppen, waaraan de traditiekamer van Vliegkamp 'De Kooy' zo fantastisch heeft meegewerkt en niet te vergeten de adjudant 'Koos' van den Berg. Naast nog andere bronnen is de Cadi belangrijk geweest. Mede met Uw bijdragen hebben we veel voor het museum kunnen doen. Om een paar dingen te noemen: de vernieuwde uitgave van de gidsen uniformen en andere aanvullingen op de collectie, een video met veel banden, het mogelijk maken van de modellenwedstrijd van de I.P.M.S.-Nederland. Voor de D-VII, die halverwege het jaar aan de Koninklijke Luchtmacht door Fokker wordt aangeboden, zullen wij de radiator gaan Financieren. Deze radiator wordt door een speciale firma in Amerika gebouwd. Door mijn verhuizing naar Noord Brabant, Uden, Land van Ravensteinstraat 26, Postcode 5402 EK heb ik een andere bank moeten uitkiezen. Het nieuwe nummer is 17.15.85.348. 4

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1988 | | pagina 4