'SOCIAL EVENING' DE VIJF VINGERS Op uitnodiging van de Directeur van het Militaire Luchtvaart Museum vond op dins dag 24 november 1987 de langzamerhand tot traditie verheven medewerkersavond plaats. Voor deze avond waren uitgenodigd het museumpersoneel, de vrijwillige mede werkers, het 'winkelpersoneel' van De Brik, alsmede enige medewerkers van de KM en de KLu, die bijzondere diensten t.b.v. het museum hebben verricht. In zijn openingswoord benadrukte de Di recteur, Lt.Kol. Boon, dat hij deze wat hij zou willen noemen 'social evening', niet alleen zag als een bewijs van waardering van de zijde van de directie, doch ook als een avond om de onderlinge contacten te ver stevigen. Het afgelopen museumjaar is wederom een prima jaar voor ons geweest, niet in de laatste plaats dankzij Uw betoonde inzet. Toch wilde de Directeur er nogmaals met klem op wijzen, dat er nog steeds onvoldoende toezichthouders zijn. Zij zijn onontbeerlijk voor het runnen van het museum op de zon en feestdagen. Vervolgens verzocht Lt.Kol. Boon de heer Zilverberg naar voren te willen komen. De heer Zilverberg, aldus de Direc teur, behoort tot het gilde van de vrijwillige medewerkers, maar gezien de frequentie waarin hij dit doet, zou hij beter tot de 'vaste staf, zij het onbezoldigd, gerekend kunnen worden. Als blijk van waardering overhan digde de Directeur hem het boek 'Squa drons' van Serge Stone. Na het welkomstdrankje zetten de aanwezi gen zich aan de eveneens traditie geworden rijsttafel, die zich voortreffelijk liet smaken. Vervolgens werd onder de koffie nog druk nagekaart over de belevenissen van de laatste tijd. Duidelijk is dat deze, nu reeds voor de derde maal in successie, georganiseerde 'social evening' zeer op prijs wordt gesteld. Niet onvermeld dient te blijven dat de mogelijk heid hiertoe mede bepaald wordt door de donatie vanuit de kas van onze Stichting. Hopenlijk zal de traditie kunnen worden voortgezet en zien velen al uit naar de vierde social evening in het najaar van 1988. H.J. de Jong In de Generaal Snijdershal wordt door een schilderij van Victor Trip, enkele foto's en een zilveren lauwertak de aandacht gevestigd op het destijds beroemde escadrille Versteegh. Gaan we in gedachten zo'n 70 jaar terug, dan zien we na het beëindigen van de Eerste Wereldoorlog in 1918 in diverse landen onder militaire vliegers de behoefte ontstaan om hun vliegvaardigheid te vergroten en in formatie vliegend luchtakrobatiek te bedrijven. Vooral de vliegers van enkele squadrons in de Royal Air Force raakten bedreven in dit werk. In de Verenigde Staten stond in die jaren het stunten in formatie gelijk aan zelfmoord. Desondanks ging de toen nog onbekende Luitenant-vlieger James H. Doo- little met enkele vrienden aan het oefenen, waarmee hij aanvankelijk de woede van de commandant op z'n hals haalde. Ook bij de Soesterbergse vliegers ging het bloed kruipen waar het niet gaan kon en het duurde dan ook niet lang of enkele instruc- 8

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1988 | | pagina 8