Mr. J .C. Lankhof overleden Notities uit het museum Terugblik Modelbouw Mijlpaal Wintersluiting Renovatie Ir. Vreeburghal Op 29 november 1988 bereikte ons het bericht dat de heer mr. J. C. Lankhof, lid van het College van Advies van onze Stichting was overleden. De heer Lankhof maakte sinds 1981 deel uit van het College; daarnaast vervulde hij gedurende vele jaren de functie van secretaris en later voorzitter van het Bestuur van het Nationaal Luchtvaart en Ruimtevaart Museum Aviodome. Vooral vanuit die combinatie van activiteiten maakte ons bestuur dankbaar gebruik van zijn waardevolle adviezen en opvattingen, in het bijzonder waar het de mogelijkheden van samenwerking van Militair Luchtvaart Museum en Aviodome betrof. De heer Lankhof heeft met zijn kennis van zaken en inzet een grote bijdrage geleverd tot het behoud van veel wat representatief is voor de Nederlandse vliegtuigontwikkeling. Mede daardoor zullen wij zijn betrokkenheid bij ons College van Advies ten zeerste missen. Dieters Gezien de vele succesvolle aktiviteiten, die mede in het kader van de viering van het 75- jarig bestaan van de Koninklijke Luchtmacht in ons museum werden georganiseerd, kan 1988 zonder meer als een topjaar worden gekwalificeerd. De opening van de gerenoveerde Generaal Snijdershal door Z.K.H. Prins Bernhard, de presentatie van twee unieke aanwinsten de FOKKERS D.XXI en D.VII waren absolute hoogtepunten. Ook de door de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum gesponsorde Nationale Modelbouw Manifestatie trok in de herfstvakantie weer duizenden bezoe kers. De 100.000ste bezoeker op 20 oktober j.l. was een mijlpaal voor het museum. Werden in 1981 op de nieuwe lokatie nog slechts 20.000 bezoekers geteld, in 1988 passeerden ruim 120.000 bezoekers de poort van het Kamp van Zeist. In de wintersluitingsperiode die duurt tot 24 maart (Goede Vrijdag) zullen de gebruikelij ke onderhoudswerkzaamheden worden uit gevoerd en enige verbeteringen en verfraai ingen worden gerealiseerd. Zo zullen de eerverleden jaar uit het oer woud van West-Borneo geborgen wrakstuk ken van een in december 1941 neergescho ten Nederlandse bommenwerper een vaste plaats krijgen in de Snijdershal. Het dak, de elektriciteitsvoorziening worden gerenoveerd, de verlichting en de verwar ming vernieuwd. Aanvang van deze werk zaamheden medio februari 1989. Voor die tijd dient de hal grotendeels leeggemaakt te worden. Door Militaire Luchtvaart Museum en Ber- gingsdienst uit te voeren werkzaamheden: a. Een gedeelte van de expositiewanden en luifels worden afgebroken; b. Alle losse voorwerpen worden elders opgeslagen; c. Twee vliegtuigen worden afgevoerd naar 4

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1989 | | pagina 4