Opening museumseizoen 1989 Bronzen beeldje Prins Bernhard De nieuwste aanwinst van het Militaire Luchtvaart Museum, een Republic RF-84F fotover kenner, zal in 1989 een plaats krijgen in de Ir. Vreeburghal. het Depot op Gilze-Rijen (worden door twee nieuwe vliegtuigen vervangen n.l. RF-84F en NF-5B); d. Vijf vliegtuigen verhuizen tijdelijk naar de vliegbasis Soesterberg(op een zondag morgen in kolonne); e. Vier vliegtuigen worden zo kort mogelijk buiten opgesteld en afgedekt met land bouwplastic. Na oplevering van de gerenoveerde hal, naar verwachting medio/eind mei, worden de vliegtuigen teruggeplaatst en de RF-84F en de NF-5B toegevoegd. Alle reeds bestaande tijdelijk gedemonteerde expowanden en luifels worden gedeeltelijk vernieuwd, weer teruggeplaatst Nieuw is een computergestuurde multi mediale presentatie van de 'BAIL OUT per schietstoel uit een straaljager in een speciaal te bouwen ruimte van 6x12 meter, een ultra modern project dat door de Stichting Vrien den van het Museum gefinancierd zal worden. De vernieuwde hal zal een totaal ander aanzien krijgen, ruimtelijker doordat de dakconstructie wit wordt geschilderd en de dagverlichting wordt vervangen door kunst verlichting. De RF-84F THUNDERFLASH Straal foto ver kenner (KLu 1955-1963) zal centraal opge steld worden als blikvanger gekoppeld aan een expositie over de luchtfotografie vroeger en nu. Het 306 Fotoverkenningssquadron Vol kei heeft zijn medewerking toegezegd. Streefdatum feestelijke opening 30 juni 1989. Het museumseizoen zal op 23 maart a.s. feestelijk worden geopend met een expositie van historische luchtfoto's uit ons vooroor logse glasplatenbestand. Tevens zal bij deze opening een bronzen 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1989 | | pagina 5