Donateursdag 1988 de dag heel wat bekijks trokken. Tot de hoogtepunten van 1988 behoorde ook de verjaardagsreceptie van de KLu, die in het museum werd gehouden en werd opgeluis terd door de aanwezigheid van H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard; een festiviteit met grote toegevoegde waarde voor de promotie van het museum. Vanzelfsprekend bleef de komst van de 100.000ste bezoeker niet onvermeld, voor waar een kroon op de inspanningen van de museummedewerkers om steeds meer en wijdere bekendheid te geven aan de prach tige collectie. Voor wat betreft 1989 is er de ingrijpende renovatie van de Ir. Vreeburghal, duidelijk een 'must' na de grote beurt die de Generaal Snijdershal tijdens het winterseizoen '87/'88 kreeg. Hoe dat in de tijd gezien gaat gebeuren, kon directeur Boon nog niet exact aangeven; gestreefd wordt naar de herope ning van de hal omstreeks 1 juli 1989. De presentatie van de RF-84F Thunderflash zal daarbij centraal staan. Na de bezichtiging van de expositiehallen en de altijd geanimeerde lunchpauze (de stich ting kon een flinke verlotingsopbrengst in dank ontvangen) voerde Kol. A.P. de Jong ons terug naar enkele zaken en gebeurtenis sen van het KLu-75 programma. Het histo rische filmpje 'Bij ons op Gilze Rijen' (met Gert Roeloffzen als één van de toenmalige 'spelers' in de zaal aanwezig) en de, door General Dynamics bij het jubileum aan de KLu aangeboden film over de F-16, vorm den daarbij visueel twee uitersten. Zijn 'inside information' met onder andere een beschouwing over het drama Ramstein in relatie tot de grote KLu-75 vliegdemonstratie op Deelen, kreeg aller aandacht. Spijtig was het dat de slotfilm over 75 jaar KLu dooreen technisch probleem geen doorgang kon vinden. Zoals ik al tijdens mijn afsluiting zei: 'die houdt u te goed in 1989'. Uit de reacties van velen die dag, menen wij te mogen concluderen dat we kunnen terugzien op een zeer geslaagde en enthou siast beleefde donateursdag. Onzerzijds stellen wij het persoonlijk contact met een, ieder jaar toch weer wisselend aantal vrien den zeer op prijs. Suggesties die daarbij worden gedaan ook ten aanzien van toekom stige programma's zullen wij serieus op mogelijke uitvoering bekijken. Tenslotte onze hartelijke dank aan de KLu voor de ons geboden gastvrijheid en aan de museumdirectie en medewerkers voor hun aandeel in de realisatie van ons programma. H.D. Weer een 'Vlucht door de tijd', Met KLu-75 in het museum verspreid, heeft 125 donateurs weer de hele dag verblijd! Toen onze voorzitter, dhr. Dieters, het podium beklom, verkregen donateurs veel nieuws plus een soort rekensom: 75+50=125 - hier weer aanwezige museum vrinden, kunnen wellicht 125 nieuwe donateurs vinden! 'k Hoop, dat ik met deze klop - ook voor mijnheer Dop - ze volgend jaar allemaal tegenkom! Ja, en als je dan ook nog van de heer Boon hoort, dat 't museum dit jaar 125.000 bezoekers bekoort én dat een enorme verbouwing volgt voor de Vreeburghal én dat provincie Utrecht én gemeente Zeist in dit geval uitgaan van verdere groei, zélfs een 3e hal heb ik gehoord! Nou dat hoopje als donateurs te beleven als jaarlijkse topper en naar zo'n toekomst te streven zonder te stoppen met die financiële bodem alvast verder uit te 7

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1989 | | pagina 7