'Shoo Shoo Baby5, De geschiedenis van een museumstuk De Bristol F 28 Fighter, welke uitstekende vliegeigenschappen had. omgekeerd vleugelproFiel gegeven om de staart flink naar beneden te drukken. Een Engels piloot vertelde hem dat de Rumpler snel steeg en zelfs als eerste een zuurstof voorziening voor de bemanning had. Om deze machine aan te vallen op lagere hoogte was het beste dit vliegtuig in een langzame bocht te dwingen, dan kwam die vrijwel gegarandeerd in een vrille waar ze niet uitkwam. Ook de Soesterbergers maakten er veel ongelukken mee, behalve Van Weerden Poelman. Die was gewend om snelle bochten te maken en dan was kennelijk de lucht stroming wel goed voor dat snel overtrokken stabilo. Wel was er enthousiasme voor de Bristol Fighter. Een Engelse kist, die met de romp merkwaardig tussen de 2 vleugels met allerlei buizen, ook onder de romp, was ontworpen. De vliegeigenschappen waren fijn. (Wordt vervolgd) DOP. Zoals ons museum de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum kent, zo bestaat er in Amerika een Friends Association van het USAF Museum, dat in Dayton, Ohio, is gevestigd. Een andere overeenkomst is, dat beide musea gratis toegankelijk zijn voor het publiek. Sedert kort is het USAF Museum verrijkt met een geheel gerestaureerde Boeing B-17 Flying Fortress, waarvan men beweert, dat deze het meest compleet uitgeruste exemplaar is van de nog bestaande B-17's Uit een serie van 185 stuks (constructienr. in Seattle en werd na een proefvlucht van 7086) verliet deze, nu 45 jaar oude B-17G- bijna 4 uur nog dezelfde dag overgedragen 35-BO, op 24 januari 1944 de Boeing fabriek aan de U.S. Army Air Force, waar de 6

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1989 | | pagina 6