w Contact tussen de Question Mark en een Douglas C-1 tijdens een proefvlucht op 17 december 1928 boven Bolling Field. leerd. De techniek van het duurvliegen ontwikkelde zich zo snel, dat het record zonder bijtanken op 65 uur en 25 minuten werd gebracht door Johannes Risticz en Wilhelm Zimmermann, die deze prestatie in 1928 in Duitsland op hun naam brachten. In november 1928 bespraken Major Carl Spatzeil Captain IraC Eakervan het USAAC de mogelijkheid om in de lucht een Atlantic C-2A met behulp van Douglas C-l's van brandstof te voorzien. Het kwam zover dat de plannen in daden konden worden omge zet. De Atlantic (Fokker) C-2A (op voorstel van Eaker's echtgenote Question Mark genoemd) en twee Douglas C-1 tweedekker transportvliegtuigen stonden - na een aantal aanpassingen - eind december 1928 gereed om van start te gaan. Men hoopte honderd uur in de lucht te kunnen blijven. De bemanning van de Question Mark bestond uit vier vliegers, nl. de comman dant, Major Carl Spatz (wiens naam later werd gewijzigd in Spaatz), Captain Ira C Eaker, de luitenants Elwood R. Quesada en Harrv A. Halverson en een mecanicien, Stall Sergt. Roy Hooe. De bemanning van het bevoorradingsvliegtuig nr. 1 bestond uit Captain Ross G. Hoyt en de luitenants Strickland en Woodring. Aan boord van toestel nr. 2 bevonden zich de luitenants Odas Moon, J.G. Hopkins, A.F. Solter en de burger mecanicien Wm. Duthie. Twee Boeing PW-9's, bestuurd door de luitenants H.W. Keefer en R.V. Williams, verzorgden de berichtendienst. Omdat geen der vlieg tuigen over zend- en ontvangapparatuur beschikte had men aan de zijkant van de romp van beide PW-9 jachtvliegtuigen bor den bevestigd, waarop voor de bemanning van de Question Mark belangrijke medede lingen konden worden geschreven. De twee PW-9's kregen al spoedig de bijnaam Black board. Carl Spatz maakte gebruik van berichtkokcrs om z'n wensen en bevindin gen aan de grond door te geven. 17

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1989 | | pagina 17