Major Carl Spatz pakt de slang, die uit de C-1 is neergelaten. In de vroege wolkenloze ochtend van nieuw jaarsdag 1929 - om precies te zijn: om 7 uur 26 minuten en 47 seconden - maakte Eaker de Question Mark los van Metropolitan Airport bij Los Angeles in Californië. De 100 gallons benzine, waarmee de Fokker de lucht was ingestuurd, raakten spoedig op. Na een verzoek om brandstof kwam Odas Moon met de Douglas C-1 in actie. Nadat hij z'n machine behoedzaam boven de Question Mark had gemanoeuvreerd, verscheen Spatz door een luik, dat boven in de romp achter de vleugel was aangebracht, greep de zwaai ende slang, die uit de C-1 werd neergelaten en stak de tuit in de opening van de brandstoftank. In Wi minuut werden 100 gallons overgenomen. Het eerste contact werd om 8.15 gemaakt, er zouden er nog vele volgen, zowel bij dag als bij nacht. In totaal werden 43 contacten gemaakt, waarvan 9 bij nacht, die tezamen 5 uur en 32 minuten vergden. De twee C-1 bevoorra dingsvliegtuigen brachten in 34 contacten 5660 gallons benzine en 245 gallons olie naar de Question Mark. In 13 van de contacten werden tevens 17 maaltijden, water, brieven, weerrapporten, toilet artike len, batterijen, Very Pistol patronen enz. aangevoerd. Het totaal gewicht van de aangevoerde goederen bedroeg ongeveer 40 ton. De duur van de contacten varieerde van 5 tot 13 minuten. De meeste vereisten niet meer dan 7 of 8 minuten. De meeste bevoorradingen - 27 in totaal - vonden plaats als de Question Mark zich boven de lucht haven van Los Angeles, Metropolitan Air port, bevond. Negen kwamen er boven Rockwell Field in Coronado tot stand, vijf boven El Centro in de Imperial Valley en een boven de oceaan voor de kust van Californië. Major Spatz verbrak het laatste contact, dat op 7 januari om 13.50 uur werd gemaakt na slechts 50 gallonsbenzine te hebben overge nomen en stuurde de bevoorradingsmachi ne weg. Met een berichtkoker liet hij de helpers op Metropolitan Airport weten, dat 18

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1989 | | pagina 18