5.30 uur geëmbarkeerd en om 6.15 uur gestart richting Bombay. Op het gehele trajekt was het mooi weer, westen wind, windkracht 3. Om 8.20 uur werd de Noorder keerkring gepasseerd en om 12.45 uur te Bombay geland en afgemeerd aan de boeien in de baai. Ontvangen door de Comman dant van de Naval Dock Yard. Vliegtuigen en motoren nagezien. Vrijdag 10 mei. Om 6.00 uur met controle- en onderhoudswerkzaamheden begonnen, olie en brandstof geladen. Het vertrek met de Nederlandse consul geregeld. Zaterdag 11 mei. Om 5.00 uur geëmbar keerd. Om 6.15 uur gestart richting Cochin. Het weer was goed met een WNW wind, windkracht 1-2. Om 13.30 uur geland en aan de boeien in de baai afgemeerd. Ontvangen door de havenmeester en daarna direct begonnen met brandstof en olie te laden. Vliegtuigen en motoren nagekeken en van de achtermotor van de D-23 de schroef wegens De D-21 in de start. lichte beschadiging verwisseld. Met de ha venmeester het vertrek geregeld. Zondag 12 mei. Om 8.00 uur geëmbarkeerd en gestart richting Trincomali. Gedurende de eerste twee uur slecht weer met zware regenbuien en zuidwesten wind, windkracht 3. Voorbij kaap Comorin was het weer goed, maar wel zwaar bewolkt. In Palk Strait zuidwesten wind, windkracht 5. Aan de oostkust van Ceylon mooi weer, zuidwesten wind, windkracht 1-2. Om 14.05 uur LT. geland en aan de boeien in de baai afge meerd. Ontvangen door de Gouvernements agent en de Off. van piket van HMS. Enterprise. Vliegtuigen en motoren nagekeken, Maandag 13 mei. Om 6.06 uur met con trole- en onderhoudswerkzaamheden be gonnen, brandstof en olie geladen. In de namiddag komt de Nederlandse consul uit Colombo aan in Tricomali. 7

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1989 | | pagina 7