grote koppen op de voorpagina's bracht. Het bestaan van de geheime vliegschool werd bekend gemaakt; men sprak van een samen zwering tussen Duitsland en Rusland. In 'Die Weltbühne' beschuldigde Carl von Ossietzky - aan wie later de Nobelprijs werd toegekend, terwijl hij zich in een concentra tiekamp bevond - de regering openlijk van medeplichtigheid. De regering ontkende elk medeweten en stelde, dat Von Hammlinger een ontslagen kapitein was, waarmee men niets van doen had. Toen de macht in Duitsland in 1933 in handen van de Nazi's overging, werd de vliegschool opgeheven. Tussen 1925 en 1933 werden ca. 120 jachtvliegers opgeleid. Daar na werd de opleiding van vliegers openlijk in Duitsland ter hand genomen evenals de opbouw van de nieuwe Luftwaffe. Voor Hitier en z'n trawanten bestond het Verdrag van Versailles niet meer. Ongeveer dertig D. XIU's, waarvan de helft min of meer in vliegwaardige toestand verkeerde, werden aan de Russen overge dragen. ThijmJ.K. de Raaf BELANGRIJK OM TE WETEN EN TE GEBRUIKEN Giften aan een vereniging die in aanmer king komen voor belastingaftrek: 1. Schenkingen van nog niet lopende cou pons van obligaties. De rente wordt U niet meer als inkomen toegerekend. 2. Schenkingen van vaste en gelijkmatige periodieke uitkeringen gedurende mini maal 5 jaar (of tot overlijden), die min stens eenmaal per jaar worden uitbetaald. Deze als lijfrente te betitelen schenkingen moeten notarieel zijn vastgelegd. Genoemde giften zijn volledig aftrek baar. 3. Andere giften zijn aftrekbaar voor zover ze meer dan 1 96 van het onzuiver inkomen (tevens meer dan 120,-) bedragen. Maximaal is 10 96 van het onzuiver inkomen aftrekbaar. Tevens wordt nog een belastingbesparing bereikt op de heffing van de AOW/AWW- premie indien U bij de inspecteur een verzoek ter vermindering van de loonbe lasting indient. GELEGENHEIDSENVELOPPE In de serie enveloppen over de Nederlandse militaire luchtvaart historie, een uitgave van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum en de Traditiekamer van de Marineluchtvaartdienst, verschijnt op woensdag 1 november 1989 de 11de enve loppe. Deze enveloppe zal zijn gewijd aan de Brewster Buffalo met als thema de inzet van dit tvpe vliegtuig in Nederlands-lndië 1941 1942. Filatelistische gegevens: Enveloppe: 100 grams papier, formaat 10 x 19 cm, vier kleurendruk. Frankering: Frankeerzegel 75 cent, '40 jaar NAVO'. Stempels: PTT handstempel Soesterberg, 1 november 1989, 12.00 uur en Militaire Luchtvaart Museum. Adressering: Verwijderbaar etiket. Insluiter: Historisch overzicht van de Buffalo en de inzet van dit jachtvliegtuig tijdens de strijd in Nederlands-lndië 1941-1942. Bestellingen: Door storting van 5,- per stuk op postbanknr. 413222 of bankrekening ABN nr. 050.42.06.508 t.a.v. H.J. dejong te Spijkenisse, met vermelding van enveloppe nr. 11. Bestellingen dienen uiterlijk voor de datum van uitgifte in ons bezit te zijn en zullen in volgorde van binnenkomst worden behan deld. Indien een enveloppe is uitverkocht wordt het bedrag teruggestort. Bestellingen na de sluitingsdatum dienen te worden verhoogd met 1,-- per enveloppe. De verzending geschiedt in de week, na de datum van uitgifte. Een speciaal eerstedag enveloppen-album is tegen de sterk gereduceerde prijs van 27,50 verkrijgbaar in de Stichtingswinkel 'De Brik' 23

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1989 | | pagina 23